Nagnusna fabrikacija imenovana Patria Janše ni uspela spraviti v politični grob (Od partije do Patrie) (5)

9

Danes z zadnjim odlomkom iz knjige Od partije do Patrie zaključujemo petdelni mini feljton, ki smo ga pripravili posebej za bralce Politikisa. Za branje celotne vsebine nesporne jesenske knjižne uspešnice (v petih tednih je bilo prodanih 90% prve naklade) se bo potebno podvizati do bližnje knjigarne ali pa knjigo naročiti direktno pri založbi Nova obzorja. Glede na to, da v zadnjem času tudi tuji (in ugledni) mediji pišejo o tem, da je afera Patria v delu, kjer se sedanjega vodjo opozicije Janeza Janšo obtožuje prejemanje podkupnine, ena navadna fabrikacija, ki služi predvsem zavajanju na vsakokratnih volitvah, je tudi ta peti odlomek v tem duhu. Vzet je iz poglavja “Črke J usoda”:

“Piše se september 2010. Druga obletnica umetno ustvarjene afere Patria. Od nagnusne fabrikacije, ki jo je pripravila slovenska politična levica in njeni novinarski lakaji v navezi s politično-novinarsko pomočjo iz tujine, je minilo natančno dve leti. Dokumenti, ki naj bi dokazovali, da so najvišji vrhovi vlade in obrambnega ministrstva iz mandata 2004 – 2008 bili vpleteni v sumljive in koruptivne posle pri nakupu finskih oklepnikov 8×8, se do danes še niso pojavili na nobeni mizi. Prav tako se ni nikoli pojavil neposreden dokaz za obtožbe, ki jih je v oddaji Resnica o Patrii izrekel novinar finske državne televizije YLE Magnus Berglund, da je Janez Janša od Patrie prejel podkupnino. Ta dokaz se na razočaranje mnogih, ki so Janšo že videli v političnem grobu, tudi nikoli ne bo pojavil, ker Janša kot predsednik vlade ni nikoli imel nič opraviti z nakupom osemkolesnikov za Slovensko vojsko. Janša je že ob prvih preiskavah osumljenih slovenskih državljanov v zadevi Patria marca 2009 rekel: »Gotovo pa je, da obtožba iz oddaje finske televizije ne bo nikoli dokazana. Lahko je tisoč preiskav, potekajo lahko sto let, a nečesa, česar ni bilo, ne morejo dokazati.« Takšne suverene besede lahko pripišemo samo nekomu, ki ima povsem čisto vest.

/…/

Ko se je afera Patria zakotalila po bregu navzdol in lepila na sebe vedno nove teorije zarote v zvezi z največjim nakupom orožja v samostojni Sloveniji ter s tem postajala vedno večja, se je temu prilagajala tudi novinarska retorika. Novinarji so zgodbo razpihovali čez meje mogočega, si izmišljevali celo izjave posameznih akterjev in trdili, da neka lobistična korespondenca predstavlja dokaze, da je Janez Janša nedvomno vpleten v zadevo. Mladina je zaradi določenih elektronskih sporočil, ki so se izkazala kot dokazano neverodostojni dokumenti, še v začetku tega leta Janšo metala na politični odpad. Se kariera Janeza Janše bliža koncu, so se spraševali. Nekateri slovenski novinarji, ki so pri konstruktu neposredno sodelovali (Zgaga) in novinarji, ki pišejo z ideološkimi očali (Karba, Mekina), so si enotni v mnenju, da »glavni dokaz« Finci za obtožbo Janše zaradi taktičnih razlogov še vedno skrivajo. Smešno. Povsem jasno je, da takšnega dokaza enostavno ni. To je naposled spoznal tudi novinar Dnevnika Rok Praprotnik, ki je nakup Patriinih oklepnikov v Sloveniji spremljal že od samega začetka, čeprav je bil precejkrat pristranski, ni pa bil toliko hujskaško napadalen kot denimo Karba.

/…/

Nekateri mediji so v vmesnem času, ko so videli, da s to črko »J«, e-pošto in zapisniki iz sestankov ne bo nič, trosili še nadaljnja podtikanja in špekulacije, da naj bi finski preiskovalci imeli zapisane tudi prisluhe telefonskih pogovorov med lobisti, kjer naj bi bil posredno spet omenjen Janez Janša (kar ima isto dokazno (ne)težo kot že omenjena e-pošta), prav tako prestrežena sms sporočila in zbrana pričanja nekih bivših neimenovanih visokih uslužbencev Patrie, ki so znali povedati, da se je Janša osebno sestal z njimi. Vse skupaj se je spet izkazalo kot dodatno zavajanje javnosti, ki je bilo sicer že tik pred dokončnim izdihom. Kasneje se je teža medijskega poročanja prevesila v kritiko nepopolne konfiguracije kupljenih patrij in v redefinicijo pogodbe.

     Ob tem se je namerno hotelo pozabiti, da je vrhunec afere Patria predstavljala ravno Berglundova obtožba, da je finsko podjetje v državni lasti Patria podkupilo takratnega slovenskega premiera Janeza Janšo. Povedati je treba, da se ni nič pozabilo in se tudi nikoli ne bo. Zato tudi ta knjiga.

/…/

Veličina Janeza Janše tiči v njegovi skromnosti. Ves čas, ki ga je preživel v politiki, je tihi junak. Nikoli se ni na vsa usta hvalil z osamosvojitvijo in si pripenjal medalj na prsi za zasluge pri njej, nikoli ni posebej poudarjal, da se je na Slovenskem ravno pod njegovim vodstvom razvila velika demokratična politična sila in nikoli ni rekel, da je sam zaslužen, da je pod njegovim predsedovanjem Evropski uniji Slovenija bila prepoznana kot moderna, sposobna in perspektivna država. Raje (in povsem upravičeno) je pohvalil tri tisoč ljudi, ki so pri tem projektu sodelovali. Pa je pri vseh teh zgodovinskih mejnikih tudi sam pustil zelo pomemben in velik pečat. In ko skromno omeni, da je zaradi predanosti Sloveniji zamudil neskončno število sončnih zahodov, se mu politični pritlikavci norčavo posmehujejo. Janša je velik tudi zaradi tega, ker se po eni strani po nepotrebnem ne ukvarja s političnim balastom, po drugi strani pa sam malo govori in dosti naredi. Slovenija je lahko hvaležna, da jo je nekoč že vodil in verjamem, da si mnogo ljudi tega obeta tudi v prihodnosti. V času vladanja Janeza Janše smo Slovenci živeli v obdobju razcveta in polni načrtov za naprej. To je bilo obdobje, ko je bilo zelo malo socialnih stisk, ni bilo rekordne brezposelnosti in propadanja podjetij. Ni bilo občutka, da je država v razsulu in ni bilo strahu pred jutrišnjem dnem. Ni bilo niti afere Patria, niti garažnih afer. Bilo je upanje in bila je precejšnja sreča. Zato srčno upam, da se bodo ti časi vrnili in vem, da jih pričakujejo tudi mnogi drugi.

Sašo Peče je bil pravi “mali psihopat” (Od partije do Patrie) (1)

Resnica: v javnosti kot Patriin prejemnik podkupnin ožigosani Andrej Lasbaher danes nima za burek (Od partije do Patrie) (2)

Odhajajoči Drago Kos: bo še kdaj služil pokvarjenim šefom? (Od partije do Patrie) (3)

Blaž Zgaga v Sloveniji še vedno brani svojo teorijo zarote, a v tujini ga nihče več ne posluša (Od partije do Patrie) (4)

Od afere JBTZ do afere Patria: Janez Janša je še vedno zelo politično živ.

Foto: Matic Štojs

Št. komentarjev: 9
  1. Anakonda pravi

    Osebno pozdravljam takozvano ”svobodo tiska”. To bi bilo seveda dobro za Severno Korejo, Kubo, Kitajsko in še nekaj takih držav z diktatorsko vlado.
    Tisto, kar pa zgoraj omenjeni gospodje (Karba & Co) delajo pa je nasprotno od svobode tiska. To je največji možni kriminal. Nemci temu rečejo ”Rufmord”, kar pomeni v slovenščini sicer ”blatenje”, vendar se izraz ne ujema popolnoma z nemško inačico. V nemščini to pomeni dobesedno ”umor dobrega glasu”.
    Dobro bi bilo, če bi zgoraj omenjena zločinska trojka prišla pred sodišče in za vse odgovarjala. Že dve leti se ”dogaja” patria v najhujši obliki in na način, ki se mu res reče ”umor”.

  2. kartakoen pravi

    Hehehehehehe… Jaz se neznansko zabavam ob prebiranju vsebin na teh straneh, ki sem jih resda šele pred kratkim odkril. Tudi najboljša satira ne seže člankom niti do gležnjev.

    “Veličina Janeza Janše tiči v njegovi skromnosti.”

    HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA (šmrc:D)

  3. Terezija pravi

    Meni se tudi zdi Janša precej skromen človek. On pa res ni nek preserant ko falanga pahorjanska, ki vseskozi letajo naokoli z nekimi misicami in se imajo za gospodarje vesolja. Naši tranzicijski levaki-veljaki so tipični primer onih, ki sta jim je denar in slava stopila v glavo do te mere, da več ne morejo zdravorazumsko razmišljati.

  4. Rexmundi pravi

    Boljševik zmerom znova in znova skušajo politično umoriti JJ. Če gremo spet malo nazaj v leto 1993 hitro vidimo, po zmagi levice, da so boljševiki takrat začeli odkriti nastop proti tistim, ki so bili pri demontaži boljševizma najbolj izpostavljeni. Boljševik so takrat imeli Petrletovo vlado stalno na prepihu vsak teden in ko je nastopil vladanje Drnovšek je tist blatenje vlade takoj prenehalo. In ko se je takrat desn tabor razdrobil so boljševik začeli z ofenzivo. Kako so takrat napadli kranjskega župana Vitomirja Grosa in predsednika lublanske IS Marjana Vidmarja takoj zatem so se komunajzar spravili še na Janeza Janšo.
    Torej naivno je misliti, da bi komunajzar kdaj s takim načinom prenehali.

  5. niko pravi

    Danes je Janša rekel,da je dobil nekoliko spremenjen obtožni predlog,v katerem tožilka zahteva tajno sojenje,ha,ha,to je pa že preveč.

  6. Anakonda pravi

    Komunisti so se samo malo potuhnili. Zdaj so spet med nami z vso svojo pokvarjenostjo. Smrt komunizmu – svobodo narodu!

  7. Rexmundi pravi

    No vidiš, komunajzar ne morejo iz svoje kože.
    Radi bi nekaj v smislu Kočevskega procesa.

    Nekaj v tem smislu.
    Komunist Franček Saje v Belogardizmu takole opisuje kočevski proces.

    Sodni postopek kočevskega procesa je potekal po vseh splošno velavnih načelih procesualnega prava. Sodišče je vse z vso objektivnostjo in natačnostjo razčistilo posamezne točke obtožbe… V pravnem pogledu kočevski proces s svojimi formalnimi garancijami procesualnih načel in po tehnosti dokaznega materiala pomeni mejnik na razvojni poti našega pravnega reda na osvobojenem ozemlju.

    Na to odgovorita France Grum in Stane Pleško: Tovariš Franček ima popolnoma prav: Postavili so Kočevje kot mejnik, ki ne bo nikoli pozabljen, ker je to mejnik prava brezpravne komunistične tolpe morilcev.

  8. […] Kaloh, urednik na družbenopolitičnem spletnem portalu Politikis, drugače pa avtor letošnje razvpite knjižne uspešnice Od partije do Patrije, je nekaj dni pred velikim nedeljskim finalom Big Brotherja slavnih, povedal, da si glavno nagrado […]

  9. […] Spomnimo: 1. septembra 2012 so minila štiri leta od velikega poka Milana Kučana, ki ga je teden dni prej napovedal dvorni novinar Nedeljskega dnevnika Aleksander Lucu – Luc.   Nagnusna fabrikacija z imenom Patria Janše ni uspela spraviti v politični grob, medote, način, dogodki še ene izmed mnogih levičarskih diskreditacija, pa so bile popisane v knjigo Od partije do Patrie avtorja Dejana Kaloha. (sta/ured) […]

Napišite komentar

Vaš e-poštni naslov ne bo objavljen