[Sveti človek, naš veliki Slovenec] Misijonar Pedro Opeka ob 30. obletnici samostojnosti Slovenije s čudovitim voščilom domovini
Skupaj s Slovenci v domovini se obletnice samostojnosti veselijo tudi številni rojaki po svetu. Neutruden misijonar na Madagaskarju, Peter Opeka, se iskreno veseli in nas spodbuja naj gradimo prihodnost na idealih, ki nas povezujejo in dajejo smisel našemu življenju in delu.
Hvala, dragi rojak za iskreno in globoko voščilo #Slovenija30 #Akamasoa https://t.co/72ehCiE2a6
— Janez Janša (@JJansaSDS) June 29, 2021
Predsednik vlade Janez Janša pa je ob tem na Twitterju zapisal: “Hvala, dragi rojak za iskreno in globoko voščilo #Slovenija30 #Akamasoa.”
Vse najboljše za rojstni dan, veliki rojak Peter Pedro Opeka. Bog te živi. #Akamasoa pic.twitter.com/XwxACR5r9F
— Janez Janša (@JJansaSDS) June 29, 2021

Gospod Pedro Opeka, Hvala ti za tvojo čestitko nam Slovencem, katero končuješ z lepo, iskreno željo ” NAJ BOG VARUJE IN BLAGOSLOVI SLOVENIJO IN SLOVENSKI NAROD”. Slovenci želimo in zaupamo da se nam uresniči Tvoja lepa želja.
Dejansko sveti človek in kleni Slovenec!
V njemu vidim vso dobroto, ki jo premore človeštvo.