Volilci počasi prihajajo k sebi: SDS spet na prvem mestu med strankami

13

Na lestvici priljubljenosti strank je prvo mesto znova prevzela SDS, ki bi jo volilo 12,2 odstotka vprašanih in je precej izboljšala svoj rezultat. Druga bi bila SD z 11,6 odstotka, tretja pa PS s 6,2 odstotka. Ocena dela vlade še naprej pada in znaša 2,38. Dobra tretjina jih meni, naj vlada zaprosi za mednarodno pomoč, kaže anketa Večera.

Med strankami bi se v primeru volitev na četrto mesto zavihtela DeSUS (dobila bi štiri odstotke). Sledile bi ji SLS (2,6 odstotka), NSi (2,3 odstotka) in DL (1,9 odstotka). 37,6 odstotka jih ne bi šlo volit, 18,5 odstotka pa jih ne ve, kako bi volili.

SDS je sicer tudi stranka, ki je glede na avgust precej povečala svojo priljubljenost, saj bi jo takrat volilo še 9,4 odstotka vprašanih. Svoj rezultat je poslabšala SD, ki bi jo še avgusta volilo 13,2 odstotka vprašanih. Prav tako se je slabše odrezala PS, ki bi jo avgusta volilo 7,1 odstotka vprašanih.

Glede na avgust so priljubljenost nekoliko povečale DeSUS (avgusta bi jo volilo 3,7 odstotka vprašanih), SLS (avgusta bi jo volilo 1,9 odstotka vprašanih) in DL, ki bi jo avgusta volilo 1,6 odstotka vprašanih. Podpora pa je nekoliko padla NSi, saj bi jo avgusta volilo še 3,5 odstotka vprašanih.

Vlada Alenke Bratušek je na javnomnenjski redovalnici, kjer vprašani delo vlade ocenjujejo z ocenami od ena do pet, dobila nižjo oceno kot prejšnji mesec. Povprečna ocena njenega dela zdaj znaša 2,38, medtem ko je avgusta dobila oceno 2,53. Največjo podporo ima vlada med upokojenci in volivci strank SD, DeSUS in PS, najmanj pa med mladimi in brezposelnimi.

33,8 odstotka vprašanih sicer meni, da bi se morala vlada čim prej soočiti z resnico in evropski reševalni sklad zaprositi za pomoč. 26,8 odstotka jih meni, da se lahko Slovenija sama izvleče iz krize, 15,3 odstotka pa, da jo lahko izvleče samo trojka. 10,8 odstotka jih meni, da pomoč iz evropskega reševalnega sklada ne bo zadoščala za izhod Slovenije iz krize.

Idejo o pomoči iz evropskega reševalnega sklada najbolj zagovarjajo srednja generacija in anketiranci z višjimi prihodki. V to, da se je Slovenija še zmeraj sama sposobna rešiti iz krize, najbolj verjamejo starejši in anketiranci s skromnimi prihodki gospodinjstva ter simpatizerji PS in SD. Stališče, da lahko Slovenijo reši samo trojka, pa največkrat omenjajo simpatizerji SDS.

Telefonsko raziskavo je izvedlo podjetje RM Plus od 27. septembra do 1. oktobra, odgovarjalo pa je 700 ljudi. (sta)

sds letaloFoto: arhiv Politikis.si

Št. komentarjev: 13
  1. Demi Zen pravi

    To bo nikola hitro demantiral. bo povprasal v fuzinah kaksna je afiniteta slovenskega naroda do SDS in objavil preverjene in verodostojne rezultate s hisnikovim zegnom.

  2. MEFISTO pravi

    Tale anketa bi pa utegnila pvzročiti povečanje števil samomorov med rdečkarji.

  3. bumbar pravi

    Kaj to pomeni, da so ble prejšne ankete vzrok samomorof pri jajčobanih???

  4. ČURIMURIBURI pravi

    A ni Večer po SDS-u udbokomunistični cajtng na plačilni listi Kučana ali kaj že ?

  5. markus pravi

    rdečkarji konec komunizma v roku 1 meseca trojka has comming juhuhu

  6. bumbar pravi

    markus, ja pa kaj? Kaj bo trojka jajčobanom zvišala plače, al kaj???

  7. MEFISTO pravi

    Čurimuri, Večer je udbomafijski časopis, vendar bolj, kot so, niso mogli zmanjšati podpore SDS, ker bi sicer postalo sumljivo vsakemu bedaku.

  8. bumbar pravi

    Mefi, kaj ti to resno vzemeš, kar bi blo sumlivo fsakemi bedaku??? 😀

  9. Super pravi

    SDS bo zmagala! ŽIVEL JANŠA

  10. vine pravi

    Kar tolažite se banditi rdeči, to je samo polovica realnosti. SDS bo dobila 40 % in prav je tako.Ima tudi glasove mojih domačih in mojih prijatljev, teh pa ni malo….

  11. bumbar pravi

    He,he,he,he…vine ma skomine, vine ma skomine…

  12. Mojčica pravi

    SDS bo zmagala! ŽIVEL JANŠA IN SDS.

  13. […] preference razočaranih državljanov nad to vlado in največjo vladno stranko spreminjajo, je pokazala že anketa Večera pred nekaj dnevi, očitno se volivci vedno bolj zavedajo, kdo je stranka, ki lahko najbolj pomaga Sloveniji, ki se […]

Napišite komentar

Vaš e-poštni naslov ne bo objavljen