Milan Kučan bo znorel. Jankovića “po pomoti” obremenila njegova hčera Ana

56

O preiskovani družini Janković in zgodovini nepravilnosti pri gradnji Stožic, je pisal portal siol.net. Ena glavnih tarč preiskave Nacionalnega preiskovalnega urada (NPU) je največji Jankovićev projekt – center Stožice. Pojasnila zahteva tudi Bruselj, evropska sredstva pa je odobril Igor Lukšič.

Kriminalisti pa ugotavljajo, da so se prve nepravilnosti pri gradnji športnega centra Stožice zgodile že leta 2007. Takrat je bil razpis za izbiro zasebnega partnerja pri projektu, kljub mednarodni konkurenci pa je bil izbran konzorcij slovenskih podjetij: Gradis Skupine G, Energoplan in Merkur. Zadnji je bil, kot ugotavljajo preiskovalci, poleg samo na papirju. Samo z Merkurjem bi namreč konzorcij lahko izkazal najmanj 300 milijonov evrov prihodkov na leto, kar je bil razpisni pogoj. Kmalu po tem, ko je bil izbran konzorcij, pa je Zoran Janković partnerstvo prenesel na Grep, ki sta ga ustanovila Energoplan in Gradis G.

Sedaj pa pozor: Tega naj policija sploh ne bi ugotovila, če ne bi v podjetju AKKA v lasti Ane Kučan, hčerke Milana Kučana (ki je v zadnjih dnevih skupaj z Janezom Stanovnikom tiho kot miš), ki je velik podpornik Zorana Jankovića, preiskovalci našli dokumentov. Ti naj bi dokazovali, da je projekt Stožice vnaprej dobil Grep. To pomeni, da se bo Zoran Janković, če bo spoznan za krivega, za to lahko zahvalil družini Kučan. Ana Kučan je, kot je znano, s svojim podjetjem sodelovala pri urejanju zunanjih površin v Stožicah, razkriva siol.net.

O vpletenosti Ane Kučan v projekt Stožice pišejo tudi tuji mediji, denimo Jutarnji list, pri katerem pravijo, da so preiskovalci največji dokaz za malverzacije našli ravno pri Ani Kučan, hčerki Milana Kučana. Jutarnji prav tako piše o vseh biznisiranjih Jankovića, ki se jih je ta šel na Hrvaškem.

Podjetna krajinska arhitektka Ana Kučan je sodelovala tudi pri urejanju zunanjih površin v Stožicah. Morda bo ravno ona tista, ki bo političnega ljubljenca njenega očeta izdatno “namočila” v tej obsežni policijski preiskavi s področja gospodarske kriminalitete in korupcije.

Foto: arhiv Demokracije

Št. komentarjev: 56
  1. MEFISTO pravi

    Milan Kučan bo znorel.

    Napovedano stanje traja že kar nekaj časa.

  2. cincamarinca pravi

    Bravo Ljubljanćani! Za Stožice boste po zadnjih izračunih plačali 130 mio davkoplačevalskega denarja.Morda bosta kak evro primaknila še Milan in Ana?

  3. mali pravi

    Humor je najboljši znak, da možgani delajo …

  4. vine pravi

    Vsa banda je v Ljubljan, a na Dobu zmajkuje prostora. Škoda…

  5. mudo moreno pravi

    Mefisto, če bo Milan znorel, ne bo hujšega. Pridružil se bo ASu, Digdongu, Božičku, Boskotu in dvopičkarju na romantičnih sprehodih po brezovem drevoredu med ustanovo in Fužinskim gradom.
    Vsak dan bo lepo oskrbovan, če pa ne bo priden, lahko dobi za nagrado elektrošoke.

  6. cincamarinca pravi

    Kaj Dob! Za rdečuha Zorangutana bi bil še Alcatraz ali pa Sing Sing premila!!!!

  7. Erwin pravi

    Saj on pa res nima za znoret. Saj je nor od samega rojstva dalje……….

  8. Trsten pravi

    hahahahahahahahahahahahahahahahaha.
    Do zdaj najboljša novica, če je verodostojna.
    Zdej bo še murgelčan direktno namočen.

  9. ieieieieieieie pravi

    bla bla bla bla bla bla bla bla bls bla kli klik klo hahahahahahahahahahahahhahaahahaha
    http://mikstone1.blogspot.com/

  10. Janko Z.Vića pravi

    NADOMESTNEM POŠTARU-HAJDUKU STANOVNIKU- analizu DNK (čija je ANA)praviče se u SARAORCIMA sm najboljš opremo zrihtu nč zaslužu i tam bo se pokazal ,da ma Milan še JAJCA in da je ANA neglede na podobnost (brki kse ne vidjo )s STANOVNIKOM njegova in je Štefka sam na Stanovnika preveč mislna.

  11. anakonda pravi

    Saj sem rekel, da je najbolje zapreti celo bando: Jankoviče, Kučane, Stanovnike, Lukšiče in vse ostale pripadnike rdeče armije.
    Ne bo nobene napake. Kogar bodo mahnili po glavi je pravi.
    Naj se ponovno odpre Goli otok, pa gor z njimi.

  12. maja pravi

    Zdaj vsaj vemo zakaj se je ta zgodba vlekla leta in leta in je prišla na dan zgolj zaradi menjave oblasti. Ves komunistični balast in žlahta iz “stričkov iz ozadja”, je v jankovičeve zadeve močno vpleten. ajde, kučko, a bo zdaj čas, da se umakneš iz ozadja?

  13. mudo moreno pravi

    Čim prej zgradit arest v Sostrem. Kandidatov za stanovalce se kar tare. Prvi pa bo kar pobudnik za postavitev novega zapora v Ljubljani, gospodin i drug Janković.

  14. JOJ pravi

    @ cincamarinca, bilo bi zares lepo, če bi Stožice plačevali samo Ljubljanćani!! Vendar bo zadeva segla v žepe preostalih Ljubljančanov in tudi vseh Slovencev! ŽAL!

  15. JOJ pravi

    O, Bog pomagaj! Šele sedaj mi je prišlo!!!
    Preiskovalci so bili tudi v podjetju AKKA, ki je last Ane Kučan!!!!
    Si mislite, da bomo dočakali kdaj kaj takega!?

  16. JOJ pravi

    Ja, in dokumentov niso skrili, ker so bili prepričani, da tja preiskovalci ne bodo upali niti pokukati, kaj šele preiskovati!
    Ja, Bojan Karba, velki raziskovalni “novinar”, kje si!?

  17. božiček pravi

    Milan Kučan je zadnje čase izredno dobre volje. Na predsedniških volitvah bo gladko zmagal Turk, mali diktatorček pa si sam sebi koplje jamo. Upa samo, da bo jama skopana preden bo Slovenija dokončno uničena.

  18. VSI STRPNI pravi

    a se res čudite dejstvu, da rdeči izrodek malega palčka ni MAFIJAČINJA?….hahaHAHAHAHAAHAH

  19. gogi pravi

    Zdaj pa bodo začele padati porcije po banditih iz familije jankovićići… najprej kazenske ovadbe, potem je na vrsti tožilstvo in sodišče. Vsem trem po 30 let zapora, da bo pravici zadoščeno!

  20. Robi pravi

    Želel bi videti rezultat DNK Kučan-Jankovič.V Sloveniji in Srbiji bi bili šokirani.

  21. Boske pravi

    Mudo, po tvojih komentarjih sodeč je tebi nekdo že naredil lobotomijo. Najbrž Mengele, ki ti je vsadil Goebbelsove gene. Če to drži te bom laže razumel.

  22. mudo moreno pravi

    Na srečo, dragi BOSKO, nisem imel te nesreče, da bi se rodil v plemenu čefurjev, ki lobotomije ne potrebujejo. Vsak od vas jo dobi že ob rojstvu, po genetski poti.

  23. mudo moreno pravi

    Bosko, daj povej mi nekaj: kaj je Mengele? Moj stric je imel kombajn , na katerem je pisalo Mengele. Ali si mislil to.
    In katerega Gobbelsa misliš, onega malega mediteranca?

  24. božiček pravi

    @mudonja
    tvojega strica sicer ne poznam, vem pa, da je v življenju naredil eno veliko napako: S kombajnom bi te moral povozit.

  25. mudo moreno pravi

    Božiček, si mislil s traktorjem?
    Kombajn je pač primeren za kaj drugega. Recimo za lomljenje koščic in skubljenje kože. Verjemi mi, še lastna matka te ne bi prepoznala. In tudi za na pare ne bi bil primeren!

  26. micka pravi

    Po mojem bo veliko tudi na računalniku Koželja, ta tudi ni pričakoval obiska. Verjetno pa je Janković vedel, da prihajajo, KO Ciper ima gotovo še vedno veze na sodišču. IN tistim, ki blejejo, da je preiskava prišla na dan, ko je JJ v tujini, naj se raje vprašajo zakaj ni bila izvedena pod prejšnjim ministrom, če je v teku že eno leto in pol. Kdo jo je zadrževal? Avtocenzura kriminalistov?

  27. Penzionist pravi

    Kučan je dočakal, svoj veliki pok.

  28. hors pravi

    Aja po pomoti!?Hu to bo še lepo! Prave podgane

  29. MEFISTO pravi

    Čeprav živimo v težkih časih, jih je kar lažje prenašati, ker prihaja sodni dan za tatinsko salonsko levico.

  30. mudo moreno pravi

    Tudi moja mama se strinja s teboj. Ko sem ji zadnjič povedal o Jankovićevi preiskavi, mi je rekla, da sem ji polepšal dan.

  31. MEFISTO pravi

    Ob Martinovemu bomo pa letos res lahko nazdravili z dobro kapljico dobrim novicam.

    Meni se tile levi primati kar malo smiilijo.

    Še Martinovanje so jim pokvarili najboljši lastni kadri.

  32. mali pravi

    Ta Ana mi postaja všeč.
    Murgeljski so se vsa ta leta trudili z vrinjanjanjem trojancev v demokratične stranke in združenja, zdaj pa naenkrat šibka točka v samem epicentru.

  33. mudo moreno pravi

    Kaj boš MEFISTO točil solze krokodilje za temi primati?
    Ali ni že Darwin izjavil, da je življenje borba za obstanek in evolucija nagradi s preživetjem le najboljše?
    Naj izumre tisto, ki se ni sposobno prilagajati !

  34. mudo moreno pravi

    In rad bi še enkrat na tem mestu iskreno čestital gospodu tovarišu Kučanu, očetu zgoraj omenjene tovarišice:
    -Na vse kriplje se je trudil, da bi uničil Janšo. In mu s tem omogočil, da se je razvil v prvorazrednega politika.
    Vsaj 20 let se že trudi, da bi zaustavil desnico. Uspelo mu je, da nam desnica danes vlada.
    Ustanovil je klientelistično-uzurpatorsko skupino F21, ki naj bi skrbela za nacionalni interes. Uspelo mu je ravno nasprotno, narod kmalu ne bo imel za sol.
    In zadnji veliki podvig, lansiranje Jankovića za prvaka levice se je iskazalo kot totalni fijasko in uresničenje najhujše nočne more.

    Gospod in despot Kučan, res ti hvala. Naredil si nam mnogo problemov, a vse bomo popravili, če bomo nagrajeni s tem, da enkrat vselej izgineš iz slovenskega javnega življenja!

  35. slovenecavt pravi

    Zadnjo besedo bo imelo sodstvo. Videli bomo ali je še vedno v srbskojugo rokah, kateri delajo po navodilih iz beeooograda ali je kak procent v Slovenskih rokah.

  36. slovenecavt pravi

    Robi dober komentar, z DNK bi bili šokirani srbi, turki bi se pa nasmihali

  37. ZMAGOVALEC pravi

    Rdeča sodrga rapidno propada.

  38. anakonda pravi

    Bogu se lahko zahvalimo za tako bebaste opozicijske Führerje, kot je ta nabasan srbijanc Jankovič.
    Seveda je on vodil Mercator, dokler je bila to edina trgovina v Sloveniji. Kakor hitro pa so se pojavili Spar & Co, jo je fasal v gobec.
    Seveda je tudi on zmagal na volitvah. A svojo zmago je ta srbijanski bebec tako zapalamudil, pa so danes tam, kjer so (PS = Poraženci Slovenije).
    In tako bo šlo to naprej.
    Razen kraje se mu ne da ničesar oporekati. Sicer pa so edinole Ljubljančani tako bebasti (ali pa srbijansko nabiti), da ga volijo.

  39. MEFISTO pravi

    MUDO, saj vem, da ga lomim, vendar si ne morem pomagati.

    Odkar pomnim so nas komunistočni levičarji pobijali, zapirali, preganjali, kradli, goljufali, lagali in siromašili, vendar se mi zdaj, ko je končno prišel njihov dokončni konec, malo smilijo.

    Kako naj delajo za svoj vsakdanji kruhek, če pa niso vajeni početi nič pametnega in koristnega.

  40. Franc pravi

    Rdeči palček ima prav tako zabite otrok kot njegov varovanec opankar. Rdečkarji so celo življenje učili druge kako jim je za živeti po kumrofški doktrini, a svojih otrok niso očitno ničesar znali naučiti. To naj jim bo največja kazen!

  41. mali pravi

    -:))

  42. Leni pravi

    Hči ali hčerka bi bilo prav.

  43. MEFISTO pravi

    ANAKONDA, celo sam Mefisto je presenečen nad tvojo iskrivostjo in ti čestita k preimenovanju PS v Poraženci Slovenije.

    Kljub temu se pa boji, da bo ostalo poraženo edino slovensko ljudstvo, ker ne bodo nikoli vrnili, kar so pokradli.

    Še vrane bi na njhovem mestu prinesle nazaj predlansko koruzo, od naše počitične in “dospodarske” “elite” pa tega ni mogoče pričakovati.

  44. […] je v teh dnevih izredno slabe volje, tudi in predvsem zaradi dejstva, da policijska preiskava sega tudi do podjetja AKKA, ki je v lasti njegove hčere Ane Kučan. Pri njej so namreč preiskovalci našli dokumente, ki naj bi dokazovali, da je projekt […]

  45. elena pravi

    Vlada podpira invalidsko mafijo?
    Zakaj se o tem sprašujemo? Ker pričakujemo konkretna dejanja, ki bodo ovrgla sume, da se to res ne dogaja. Vlada RS ob podpori koalicije v parlamentu brezglavo hiti z zamenjavo vseh možnih kadrov samo, da »bodo naši«, kompetenca ni pogoj, zahteva se le pravi ideološki naboj. Reševanje krize je v teh časih dovolj dober izgovor in sprašujemo vlado, zakaj se tega ne uporabi tudi za urejanje zadev, ki so nuja npr. povezane s Fundacijo za financiranje invalidskih in humanitarnih organizacij…
    Elena Pečarič

  46. MEFISTO pravi

    ELENA, nikoli si nisem mogel privoščiti tako dragega avtomobila, kolikor je davkolačevalce, plačnike prispevka za socialno zavarovanje in igralce iger na srečo stal tvoj invalidski voziček z dodatki.

    Ne, da ti ga ne bi privoščil, apeliram le na pravo mero pri tebi in še pri marsikom, ki že ima ali uživa vse tisto, kar si morajo drugi zaslužiti v potu svojega obraza, če si seveda vse to lahko sploh privoščijo.

    DA NE GOVORIMO O MATERIALNIH IN SOCIALNIH RAZLIKAH MED SAMIMI INVALIDI,KI SE POVEČUJEJO PREMOSORAZMERNO S FUNKCIJAMI IN AGRSIVNOSTJO POSAMEZNIKOV.

  47. Janko Z.Vića pravi

    Glejte men se pa ANA smil, celo osnovno šolo so jo zajebaval ,da jo more ta mlajš(manjš) brat u šolo vozt, pa ji je blo naroden reč , da je to šef UDBE,PARTIJE…, poj jo zajebavajo ,da ji država u imperjalističnem gnezdu šolanje plačuje,najhujš je pa blo k jo je še sindikalni Štrukelj(burek)briblu,pa še ušov,zdej se Kučan pa Stanovnik kregata gdo je bil takrt pr Štefki,a je kej čudenga, da pozab resetirat ane???

  48. anakonda pravi

    @ Elena, zakaj vrtite vedno isto ploščo? Ali niste opazila, da nam greste prekleto na živce.
    Saj sem vam povedal, Bog je vsakomur naložil breme, ki si ga zasluži. Pri vas se je zmotil.

  49. mudo moreno pravi

    Bravo, MEFISTO!
    Če se jaz lahko vozim po svetu z avtomobilom, ki je vreden le fragment cene njenega vozička, da o vsej dodatni opremi in najmodernejših gadgetih sploh ne govorim, pa sem vseeno zadovoljen in mi prav nič ne manjka, naj baba zaveže gobec in umolkne za vedno.
    Ker vedno, kadar odpre papo, dokazuje, da je njena fiziološka pokvečenost le fragment njene psihološke pokvečenosti.
    Ko začno državo upravljati invalidi, taki ali drugačni, postane država invalidna!

  50. sekiseki pravi

    Morda pa je tale Ana le padla malo dalj od očetovega drevesa, kot se je to zgodilo otrokoma Kocjančiča

  51. fija pravi

    Tumasti foter, tumasta hčerka. Vse skupaj pa je to komunistična kamarila!

  52. […] aretaciji je poročal praktično ves medijski Balkan, tudi srbski B92, hrvaški Jutarnji pa je izdatno osvetlil Jankovićeve posle na Hrvaškem in ga povezal tudi z Ano Kučan, hčerko nekdanjega prvega partijca in njegovega političnega […]

  53. oljar pravi

    Fuj in fej kakšno kljuse od ženske. Ni čudno, če pogledamo njene starše.

  54. PASJI FRITZL pravi

    ANA KUČAN je študirala v AMERIKI na račun ” SMELTA ” , kajti direktor je KUČANOV SVAK oz. žena mu je sestra ŠTEFE !
    Vsi komunajzerji so pošiljali wsvojo otročad na tuje univerze , ker so s zavedali , da so naše ZA-EN-KURC – dresura ovčarjev ! Še bolj neokusno se mi je zdelo , da je ANA sodelovala //kasirala // , ob urejanju TEHARSKEGA KOMUNISTIČNEGA MORIŠČA !

  55. صور مضحكة pravi

    It’s going to be end of mine day, but before end I am reading this impressive piece of writing to increase my knowledge.

Napišite komentar

Vaš e-poštni naslov ne bo objavljen