Šokantno: Ustrelil 7 ljudi, zajel talce in si sodil sam

0

V mestu Grand Rapids v ameriški zvezni državi Michigan je 34-letni moški v četrtek ustrelil sedem ljudi, zbežal pred policisti in se zatekel v hišo, kjer je zajel talce. Po krajšem policijskem obleganju se je sam ustrelil.

Ameriška tiskovna agencija AP je poročala, da je šlo za temnopoltega Rodricka Shinteja Dantzlera, ki naj bi v eni hiši najprej pobil štiri ljudi, nato pa na drugem koncu Grand Rapidsa še tri. Pobegnil je z avtomobilom in policija se je zapodila za njim po cestah mesta. Ubežnik je streljal na policiste, ki so odgovorili z isto mero, pri čemer sta bili ranjeni še dve osebi, ki pa nista v smrtni nevarnosti.

Dantzler je na koncu zapustil vozilo in se zatekel v hišo, kjer je zajel tri talce. Policija je hišo obkolila, zločinec pa je izpustil 53-letno žensko, ko je od policije dobil pijačo in cigarete. Policijsko obleganje se je nato nadaljevalo, dokler se ubežnik ni sam ustrelil s pištolo, ostala dva talca pa sta preživela.

Ameriški lokalni mediji poročajo, da naj bi bila med mrtvimi tudi dva otroka, sicer pa naj bi Dantzler pobil skupaj šest žensk in moškega. Domneva se, da gre za njegove znance. Motiv za streljanje uvodoma ni bil znan.

Dantzler ima sicer debelo policijsko kartoteko, ki jo je začel polniti leta 1992, ko je bil kot mladoletnik obsojen zaradi vloma. Leta 1997 je šel v zapor zaradi uničevanja lastnine, leta 2000 je bil obsojen zaradi fizičnega napada, leta 2010 pa ponovno za podobno dejanje. Iz zapora naj bi prišel šele pred kratkim.(sta)

Napišite komentar

Vaš e-poštni naslov ne bo objavljen