Luka Juri 20.000 evrov nesojene podkupnine označil za šalo, primer že preučuje protikorupcijska komisija

2

Zaradi izjave, da mu je za glas proti pri zakonu o malem delu manjši študentski servis ponudil 20.000 evrov, naj bi s poslancem SD Luko Jurijem po neuradnih informacijah že navezala stik protikorupcijska komisija. Juri pa je za POP TV pojasnil, da je bila ponudba dana bolj v šali.

O ponujenih 20.000 evrih je Juri na omenjeni TV spregovoril v nedeljo, danes pa je dejal, da “rad verjame, da je bila to šala” in da je šlo za znanca, “ki se rad šali”.

Ker te ponudbe ni prijavil ustreznim organom, čeprav mu to narekuje zakon, pa se je sedaj znašel pod drobnogledom protikorupcijske komisije.

Da Juri tega ni prijavil, čudi tudi vodjo poslanske skupine SD Dušana Kumra. Vodja poslancev SLS Radovan Žerjav pa je za POP TV potrdil, da so tudi v SLS krožile informacije, da naj bi bil nekdo pripravljen dati 20.000 evrov za takšno ali drugačno glasovanje. “To pa lahko potrdim, da se je zgodilo,” je dejal Žerjav. Tudi iz SLS tega ni nihče prijavil. (sta)

Luka Juri dobil nespodobno ponudbo za glas: sam je 20.000 evrov nesojene podkupnine označil za šalo, primer že preučuje protikorupcijska komisija.

Foto: arhiv Politikis.si

Št. komentarjev: 2
  1. dern pravi

    Očitni sta le dve stvari. Da je tipo en velik patološki lažnivec, ter, da policija ne deluje.

  2. mudo moreno pravi

    Spet en bedak iz SD. Vodja poslanske skupine Kumer si bo ta mesec pošteno zaslužil svojo plačo, revežu se glas zadnje čase še prav posebej trese. Iz afere v afero, kakšni talenti, Juri pa si verjetno spet želi bunk in bušk z Resljeve.

Napišite komentar

Vaš e-poštni naslov ne bo objavljen