Gregorja Hvastjo, pornografskega fotografa, ki je pofotkal tudi “bigbrotherjevo” Ines Juranovič, so na podlagi mednarodne tiralice strpali v pripor
V soboto zjutraj se je odvijala prava mala hollywoodska filmska drama. Celjski policisti so v soboto zjutraj odvzeli prostost 40-letnemu moškemu, kasneje pa se je izkazalo, da je šlo za znanega slovenskega pornografskega fotografa in producenta Gregorja Hvastjo, ki se je v Celju hotel udeležiti sejma erotike imenovanega Erotika 69. Hvastja bi moral na sejmu sicer prejeti nagrado za izjemne dosežke v pornografiji, tako imenovanega “stojkota”.
Hvastjo, ki je nekajkrat pofotkal tudi znano Playboyevo zajčico in finalistko Big Brotherja slavnih Ines Juranovič, so v Celju prijeli na podlagi mednarodne tiralice in ga odpeljali v pripor v Ljubljano. Za fotografom je bila razpisana mednarodna tiralica zato, ker Hvastja v zadnjem času živi in dela v Brnu na Češkem. Po neuradnih podatkih je bil Hvastja prijet zaradi neplačevanja preživnin.
Po novem kazenskem zakoniku iz leta 2008 se neplačevanje preživnine, določene z izvršilnim naslovom, kaznuje z zaporom do enega leta. Če je zaradi neplačevanja ogroženo ali bi lahko bilo ogroženo preživljanje upravičenca ali če se storilec izmika plačevanju preživnine, pa z zaporom do treh let.
Gregorju Hvastji organizatorji Erotike 69 niso uspeli izročiti “stojkota”. Prej so ga aretirali celjski policisti, domnevno zaradi neplačevanja preživnine.
*slika je simbolična

Naj ga kr dajo pod ključ. Slika razkrečene babe, ne more pa dati preživnine za lastne froce. 3 leta mu polno nabite kazni, pa naj se malo zamisli nad sabo. Pokvarjenec preverzni.
Kratko in jasno pravilno !