Največje martinovanje v Sloveniji, ki se ponaša z dolgoletno tradicijo se tudi letos odvija v Mariboru. Na Trgu svobode se je tudi letos zbrala nekajtisočglava množica ljudi, ki lahko poleg mladega vina okuša tudi domače dobrote. Prireditev se je simbolično začela ob 11.uri in 11. minut.
Okoli poltretje ure popoldan se je zgodil še svečan krst mošta, kateremu so med drugimi prisostvovale še vinske kraljice, novi mestni viničar Stanislav Kocutar ter gospodar Stare trte in župan Maribora Franc Kangler.
Mariborski župan in gospodar Stare trte Franc Kangler v družbi vinskih kraljic.
Foto: Vasja Šabeder
