Prvak slovenske opozicije Janez Janša v teh dnevih na sodiščih zmaguje kot po tekočem traku. Najprej je dobil pravdo proti ljubljanski agenciji Ninamedia, danes pa je z nekdanjim premierom Antonom Ropom dosegel še sodno obravnavo. Rop je svoje sporne izjave (junija 2006) o Janševem dogovarjanju z nekdanjim hrvaškim premierom Ivom Sanadarjem o incidentih v Piranskem zalivu preklical, opravičiti pa se ne namerava, “saj je zgolj povedal to kar mu je bilo predstavljeno v danih dokumentih.” Ropova slednja izjava o “neopravičilu” Janši je protislovna, zlasti, ker Rop hkrati dopušča možnost, da je bil z dokumenti zaveden. Se pravi, da če si zveden in nekaj trdiš, kar se kasneje izkaže za neresnično, potem se avtomatsko ne rabiš opravičiti?!
Ob tem je bilo zanimivo, kako je hotel Rop relativizirati svoje lažnive izjave. Dejal je namreč, da “ima slovenska politika bolj pomembne stvari s katerimi se mora ukvarjati, kot je ta poravnava”. Ob tem je napovedal tudi svoj umik iz aktivne slovenske politike. Janša je s takšnim (izven)sodnim razpletom seveda zadovoljen. Povedal je, da je Rop brez sodbe svojo sporno izjavo umaknil, in da jo očitno obžaluje.
Anton Rop je svoje “piransko-incidentne” izjave preklical, Janši pa se ne bo opravičil, ker naj bi bil z določenimi dokumenti “zaveden”.
Foto: Matic Štojs/Demokracija

Tega smo Slovenci že navajeni, da stari (še vedno) komunisti določene zadeve obravnavajo kot drugorazredne. Kdor daje take izjave, ni vreden da bi bil politik in ga mirne duše lahko imenujemo pokvarjen mafijec.
Zadeva je lahko poučna tudi za sedaj najbolj vroče politično dogajanje, ko desna politika kandidatu za predsednika vrhovnega sodišča očita številne moralno etične pregrehe, med katerimi v oči še posebej bode verifikacija umorov na državni meji. Če bo bodoči predsednik te osebe dal postaviti pred sodišče, ne sicer v cilju izvršitve smrtne kazni, katero je enkrat že bil izrekel, temveč v osebnem zadoščenju z ustrezno visoko odškodnino, bodo ti nesrečniki kaj hitro spoznali, kako lahkotnost političnega obtoževanja postane breme. Dokazati bodo namreč morali težko dokazljiva dejstva o storjenem umoru, zavesti sodnika, da je to kaznivo dejanje bilo storjeno in da ga je z verifikacijo prikril. Zaman bodo mencali pred strogim sodnikom, ko bo zahteval le gola dejstva in zanesljive dokaze, pomagati ne bodo mogli niti znani odvetniki in še najmanj ustavni sodnik, ki izkušen in prava vešč, kot je, o umorih in verifikaciji sploh ni govoril. Prej ko slej bodo morali priznati, da so bili zavedeni z njegovim zapoznelim izlivom čustev o nesočustvovanju tožnika nad smrtjo drugega nesrečnika in ga zato zmotno obtoževali grozodejstev. Seveda bodo svoje trditve tudi preklicali, nikakor pa se ne bodo voljni opravičiti, saj so vendar prav s strani sodstva, pravzaprav sodnikov bili zavedeni. In sodstvo pardon predsednik sodišča bo spet doseglo še eno (sodno) zmago.
Tale lažnivec pa še kar naprej laže.
Za kanal A:” nimam se za kaj opravičevati ” Bruh.
Kaj res vsi komunisti lažejo?
Kakšni zmedenci se potikajo na tem portalu. “xman” je zadevo popolnoma obrnil, ali sploh ve, kaj piše.
Eno je skupno vsem “tardečim”: neumni so kot štor. Saj so že davno zreli za gnojišče zgodovine, kaj se še napenjajo.
anakonda, prav imaš. Razumevanje mojega komentarja zahteva določen intelektualni napor, zato se ti opravičujem, ker ga nisi razumel. Jaz pač tvoje zmerjanje popolnoma razumem. Pa brez zamere.
[…] Politikisu objavljamo faksimile sodne poravnave, ki sta jo včeraj sklenila Anton Rop in Janez Janša. Ob tem je prišlo do zanimivega momenta, ko je Rop preklical svoje sporne izjave o tem, da sta se […]
xman, mislim, da te Anakonda res ni razumel
Drugače pa ni slab.
Ja pa ja. Človek ubije enga ali dav ali tri ljudi. Takoj ga zaprejo in sodstvo se z vsemi topovi spravi na njega. Takih je po ameriških zaporih n atisoče. Ljudje, ki pa so krivi recimo za smrt 50.000 ljudi, stracev, otrok, žensk, učiteljev kot se je recimo takrat enkrat zgodilo v Nikaragvi ali Salvadorju pa po svetu predavajo o demokraciji.
lep primer ti pokaže tudi film Sestreljeni Črni jastreb, kjer enota Delta izvežbani super očipljeni skratka ljudje ubijalci. Devetnajst pripadnikov v glavnam mestu Somalije pobije 900 somalcev. Rezultat je lep ane, devetnajst pripadnikov mrtvih naspram devetsto mrtvih oboroženih slabo streniranih Somalcev.
Ropa sem včeraj slišal reči,
“da je umaknil izjavo, zato ker dopušča da je bil zaveden s strani svojih služb”.
Očitno je, da je bilo to Janši dovolj in ni vztrajal še na opravičilu. Čemu zdaj Politikis in drugi hočete biti bolj papeški od papeža?
Rado, ti si bolj komunističen od tita in stalina skupaj.
Rado, ob 02:22 uri zjutraj zagovarjaš svojega rdečega lažnivca ? Lagal je namreč o incidentih.
Očitno ti ne dajo spati svinjarije, ki jih počnejo tvoji vzorniki.
Če boš tako nadaljeval, boš imel oči bolj rdeče kot pa dušo.
Pa lepo noč, ki je pred tabo ti želim !
Manca,
na tem zmerjaškem nivoju nimam kaj povedati. Tudi, čez tvojo osebo nimam kaj reči.
Ljudje bodo pa že znali presoditi, kdo govori o temi bloga in kdo se poslužuje osebnih napadov.
Folk ne ga srat. Imamo mi vsi skupaj nekaj bolj strašnega kot je kdaj koli bilo.
Elita bi rada sprovocirala kaos po celem svetu, ki bodo vključevali tudi masovne vojne. Zato imaš tako strukturo svetovne oblasti, svetovno banko, svetovno moneto, elektronsko bančništvo brez gotovinskega denarja, načrte o očipljenih prebivalcih in svetovno vojsko NATO… globalna policijska sila. Načrtujejo strašen kaos, pri tem bodo izkoristili globalno verzijo najmočnejših tehnik kontrole pameti, ki se imenuje problem-odgovor-rešitev. To pomeni, da najprej ustvarijo probleme, potem dobijo reakcijo prebivalstva, da je treba res nekaj storiti, in potem bodo ti ponudili rešitev, ki so jo hoteli izvesti že od samega začetka…