Arsenovič čisto izgubil kompas; za nadzornika Mariborskega vodovoda želi postaviti svojega prijatelja Damijana Škrinjara, nekdanjega prodajalca WC školjk in kotličkov!?
Mariborski župan Saša Arsenovič in njegovo razumevanje delovanja mariborskih javnih podjetij je na katastrofalnem nivoju kar se seveda izraža tudi pri kadrovanju (svojih) nadzornikov. Pri tem se Arsenovič obnaša kot slon v trgovini s porcelanom oz. s sanitarno opremo (o tej prispodobi več v nadaljevanju). To izpričuje tudi zadnji primer želene menjave nadzornikov v Mariborskem vodovodu, ki ga že desetletje vodi zelo uspešen direktor Danilo Burnač.
Spomnimo: MOM je predčasno zamenjali nadzornike v Snagi, Nigradu, Marpromu, Energetiki in Javnem podjetju za gospodarjenje s stavbnimi zemljišči, jutri pa naj bi sledila predčasna zamenjava treh od šestih članov nadzornega sveta v Mariborskem vodovodu. MOM je namreč sklicala že drugo skupščino podjetja letos, ta pa se bo ukvarjala le z dvema točkama, predčasnim odpoklicem treh dosedanjih nadzornikov in imenovanjem novih.
Sedaj pa pozor: Simona Štrancarja, Leonido Polajnar in Matjaža Mihelaka naj bi zamenjali popolnoma Arsenovičevi kadri: Matjaž Štandeker, prijatelj mariborskega župana Saše Arsenoviča in koalicijska mestna svetnica Melita Petelin ter še en tesen Arsenovičev prijatelj Damijan Škrinjar, predsednik nadzornega sveta Snage in od tega tedna tudi njen začasni direktor.
Ravno Škrinjar je v javnosti požel največ zgražanja, saj o vodenju javnih podjetij nima niti najmanjšega pojma in ni bil niti minute na vodstvenih funkcijah. Da je situacija še bolj bizarna priča tudi to, da je Škrinjar v svoji pretekli karieri znan predvsem kot prodajalec sanitarne opreme (prodaja wc školjk in kotličkov) v eni izmed mariborskih trgovin, kot nekdanji nadzornik in podpredsednik NS v Mariborskem vodovodu pa je delo opravljal pod vsakršnim strokovnim nivojem in celo v škodo podjetju, zato so ga tudi predčasno razrešili. Škrinjar je namreč večkrat kršil kodeks Združenja nadzornikov, med drugim tudi tako, da je mariborskemu Večeru pošiljal zapisnike sej nadzornega sveta, čeprav je šlo za zaupna gradiva.
Tudi šest manjših občin solastnic Mariborskega vodovoda (Benedikt, Cerkvenjak, Lenart, Sveta Ana, Sveta Trojica in Sveti Jurij ne želijo videti Škrinjarja na mestu starega-novega nadzornika. Te občine so podale nasproten predlog in želijo v nadzorni svet imenovati Vita Kranerja, sicer direktorja občinske uprave občine Cerkvenjak.
Mariborski vodovod: Zaposleni so najbolj zadovoljni z varnostjo zaposlitve in delovnim časom
Danes smo predstavili izsledke ankete zadovoljstva uporabnikov, lastnikov in zaposlenih, ki jo v Mariborskem vodovodu tradicionalno izvajamo vsako drugo leto. »Ponosen sem, da so zaposleni zadovoljni. Najbolj s stalnostjo zaposlitve in z delovnim časom, sicer pa se je povprečna ocena zadovoljstva dvignila, in sicer iz 3,8 v letu 2017 na 4,0. Največji porast zadovoljstva med zaposlenimi je z možnostjo napredovanja, s plačo in z vodstvom podjetja,« je povedal direktor Danilo Burnač.
»Zaposleni cenijo tudi družbeno odgovornost podjetja, ki jo Mariborski vodovod izkazuje zaposlenim prek pridobljenega polnega certifikata družini prijazno podjetje. Največji pomen so pripisali fleksibilnemu delovnemu času za usklajevanje poklicnega in družinskega življenja. Med zaposlenimi so prepoznani tudi ukrepi na področju zdravja na delovnem mestu; največji pomen pripisujejo področju zmanjšanja stresa na delovnem mestu in ukrepom za izboljšanje medsebojnih odnosov,« pa je dodala vodja raziskav v Mariborskem vodovodu, predsednica sveta delavcev in članica nadzornega
sveta mag. Lea Kosi Kovačič. S storitvami Mariborskega vodovoda in s kakovostjo pitne vode so zadovoljni tudi uporabniki. Rezultati anketnega vprašalnika kažejo, da 61 % gospodinjskih in 59 % poslovnih uporabnikov meni, da je cena vode zmerna, 22 % tako prvih kot drugih pa je mnenja, da v občinah, kjer Mariborski vodovod izvaja javno službo oskrbe s pitno vodo, pijemo poceni vodo. Skoraj polovica vprašanih je
kakovost vode ocenila kot zelo dobro. Uporabniki so z najvišjo oceno ocenili prijaznost zaposlenih in nemoteno oskrbo z vodo. Med 16 občinami, v katerih Mariborski vodovod izvaja javno službo, so najbolj zadovoljni z opravljenimi storitvami, kjer smo dosegli 4,5 od možnih 5 točk ter z dosegljivostjo in odzivnostjo zaposlenih (4,3).
»Zadovoljni zaposleni ter uporabniki, ki cenijo zaposlene in kakovost storitve, ki jo opravljamo, so največ, kar si kot direktor podjetja lahko želim. Analiza ankete zadovoljstva kaže, da smo na pravi poti, da znamo prisluhniti in izboljšali bomo tudi tiste stvari, ki so bile v letošnjem letu ocenjene nekoliko nižje, a še vseeno zadovoljivo,« je sklenil Danilo Burnač.
Mariborski vodovod pa je tudi prvo mariborsko podjetje v javni lasti, k je pristopilo k pridobivanju mednarodnih standardov ISO 37120 in ISO 37122. »Slovenija je kot članica OZN podpisnik Agende 2030, ki opredeljuje cilje trajnostnega razvoja. V našem podjetju smo pristopili k zagotavljanju skladnosti našega poslovanja s standardom ISO 37120 in ISO 37122, ki pomagata mestom in skupnostim sistematično opredeliti ustrezne cilje trajnostnega razvoja in vzpostaviti strategijo za njihovo doseganje,« je povedal Danilo Burnač. Kazalniki v povprečju kažejo dobro sliko, čeprav 2,17 %
prebivalcev Maribora, še vedno ni priskrbljenih s pitno vodo, katera je zapisana kot ustavna pravica. Večina občin premalo vlaga v vodovodno infrastrukturo, kar lahko vpliva na bodoče zniževanje standarda oskrbe s pitno vodo. Bogati vodonosniki na našem območju, namreč zagotavljajo zadostno oskrbo, brez kakršnihkoli prekinitev.
Še to: pod vodstvom Danila Burnača je Mariborski vodovod (gre za največji vodovod v državi v lasti 19 občin, od tega je MOM večinska lastnica) v zadnjem desetletju postal vzorčni primer, kako se odlično vodi javno podjetje. Leta 2014 je bil MV proglašen za najboljše komunalno podjetje v državi, štirikrat je MV dobil priznanje za družbeno najbolj odgovorno podjetje v državi, dvakrat se je MV uvrstil med pet poslovno najboljših podjetji v državi. Ob tem je potrebno poudariti, da ima MV bonitetno oceno AAA in niti enega samega evra kredita. Letos so pri MV dobili nov certifikat ISO 26000, do konca leta bodo pridobili še certifikat ISO 37120 Smart city. Od vseh javnih podjetij v Sloveniji je edino MV tisto javno podjetje, ki v celoti deluje v skladu s smernicami t.i. modela smart city, kar je pripoznala tudi Univerza v Mariboru, kjer MV dajejo kot vzorčni primer uspešnosti vodenja podjetja po tem modelu.

Arsenović je navadni bedak in Zokijev vajenec. Prišel bo dan, ko bodo oba zaprli.
Mariborčani to kar ste volili, sedaj gledajte, boste drugič malo bolj pametni!
V Lakonco prihaja prva pošiljka pepela iz Ljubljane
————————-
Očitno so gošarji na Štajerskem pobili vso inteligeco.
Od župana do župana je slabše v totem mestu. Kangler ni bil ravno neki biser, tale pa je čista naravna katastrofa za Maribor. Si bo samo napolnil žepe, Mariborčane pa k… gleda.
hoj
Jugosi ob napadu na Slovenijo. E kako če vas sada JNA. Pol ni blo glih tko.
Potem pa so govorili. Vratič čemo vam za 50 godina.
Ta rok bi rad mal skrajšal.
boditevcvetju
Burnač je za Arsenovića in Škrinjara trojni doktor znanosti!
Čuden je tale Arsenovič, čuden. Tako po izgledu, kot po svojih dejanjih… čudno Mariborčani, čudno, da vas je ta naplahtal, da ste mu zaupali svoje glasove…
Wc politika v vsej svoji lepoti. Če mu je Zoki vzornik potem ni čudno, da se tudi Arsenović obnaša kot zadnji bedak.
Direktorja Mariborskega vodovoda g. Danila Burnača podpiramo zaposleni.
Direktorja Mariborskega vodovoda g. Danila Burnača podpiramo zaposleni.