Nemška nogometna reprezentanca je v 3. krogu svetovnega prvenstva v Rusiji v Kazanu izgubila dvoboj z Južno Korejo z 0:2 (0:0) in je ne le ostala brez osmine finala, prvenstvo v Rusiji je končala na zadnjem mestu skupine F. Iz nje sta se namreč v nadaljevanje prebili Švedska in Mehika. Prva je danes Mehičane v Jekaterinburgu premagala s 3:0 (0:0).
* Arena Kazan, gledalcev 41.835, sodniki: Geiger, Anderson (oba ZDA) in Fletcher (Kanada).
* Strelca: 0:1 Kim Young-gwon (90.), 0:2 Son Heung-min (90).
* Nemčija: Neuer, Kimmich, Süle, Hummels, Hector (od 78. Brandt), Khedira (do 58. Gomez), Goretzka (od 63. Müller), Kroos, Özil, Werner, Reus.
* Južna Koreja: Jo Hyeon-woo, Lee Yong, Yun Young-sun, Kim Young-gwon, Hong Chul, Lee Jae-sung, Jung Woo-young, Jang Hyun-soo, Moon Seon-min (od 69. Ju Se-jong), Koo Ja-cheol (od 56. Hwang Hee-chan, od 79. Go Yo-han), Son Heung-min.
* Rumeni kartoni: , Jung Woo-young, Lee Jae-sung, Moon Seon-min, Son Heung-min.
* Rdeči karton: /.
Pred tekmo s korejskimi nogometaši so bili Nemci veliki favoriti, med drugim so vseh pet tekem na dosedanjih SP proti azijskim tekmecem dobili in to z 19 doseženimi goli, na zadnjih treh dvobojih pa so mrežo ohranili nedotaknjeno. Toda vloge niso upravičili. Čeprav so bili v polju večino časa pričakovano boljši, pa jim nikakor ni uspelo doseči odrešilnega zadetka.
Tekmo so sicer veliko bolje odprli tekmeci, ki so si v prvem polčasu pripravili zrelejše priložnosti, prednjačila sta zvezdnik azijske zasedbe Son Heung-min in Jung Woo-young. Po prostem strelu slednjega je v 19. minuti vratar Manuel Neuer žogo le odbil do Sona, ki je streljal, z zadnjimi močmi pa je Neuer žogo preusmeril v kot.
Tudi drugi del so bolj poletno začeli Južni Korejci. Neuer je moral v slogu branilca posredovati daleč od golove črte, ko so v hitrem protinapadu udarili tekmeci v 48. minuti; pred tem je obleganje Nemcev pred vrati Koreje končal s strelom z glavo Leon Goretzka, njegov poskus pa je izvrstno ukrotil tudi na tej tekmi izvrstni vratar Jo Hyeon-woo.
Son Heung-min je v 65. minuti padel v kazenskem prostoru, vendar zaradi simuliranja dobil rumeni karton namesto enajstmetrovke. Tudi v naslednjih napadih so v nekoliko razredčeni nemški obrambi še nekajkrat nevarne akcije ustvarjali Korejci, ki so imeli v zadnjem delu tekme precej nevarnih protinapadov, ko so izkoriščali v napad usmerjeno igro Nemcev. V 78. minuti je Son z roba kazenskega prostora poslal žogo tik mimo leve vratnice, Mats Hummels pa je šest minut pozneje z glavo žogo poslal prek prečke.
Po rednem delu brez zadetka so nemški navijači upali na čudež v šestih minutah sodniškega dodatka, a so Korejci prvi zatresli mrežo tekmecev. Sodniki so sicer najprej dosodili prepovedan položaj. Ameriški sodnik Mark Geiger si je ogledal videoposnetek in nato v četrti minuti dodatka pokazal na sredino igrišča.
Nemci so imeli še pet minit za kakšen zadetek. Pa so še drugi gol zabili tekmeci, ko je Neuer odšel na nasprotno polovico kot napadalec. Podajo skoraj iz svojega kazenskega prostora na nasprotno polovico je ujel Son in zatresel prazno mrežo.
Hummels je ob koncu s strelom z glavo oplazil prečko za slovo branilcev naslova od prvenstva v Rusiji na zadnjem mestu svoje predtekmovalne skupine. Tudi po tekmi presrečni Korejci pa se poslavljajo od SP, vendar z veličastno zmago.
Nemška nogometna reprezentanca, ki je na svetovnem prvenstvu v Rusiji branila naslov prvaka, a izpadla v skupinskem delu po današnjem porazu z Južno Korejo v Kazanu, je sploh prvič v zgodovini ostala brez izločilnih tekem na SP.
Nemčija je na zadnjih štirih SP prišla vsaj do polfinala, od leta 1982 pa ni bila slabša kot četrtfinalistka. Na dosedanjih 18 nastopih na SP je štirikrat osvojila naslov prvaka, štirikrat je bila druga in štirikrat tretja.
Le leta 1938 ni prešla prvega kroga tekmovanja, a se je takrat že takoj igralo na izpadanje in ni bilo skupin.
To je sicer tretje zaporedno SP, na katerem se branilcu naslova ni uspelo prebiti v izločilne boje, in četrto od zadnjih šestih.
Francija je na SP 2002 postala prva, ki se ji kot branilki ni uspelo prebiti iz skupine, potem ko je zasedla zadnje mesto v skupini z Dansko, Senegalom in Urugvajem.
Na SP 2006 je slavila Italija, štiri leta zatem pa je v Južnoafriški republiki končala skupinski del za Paragvajem, Slovaško in Novo Zelandijo.
Svetovni prvak iz leta 2010 Španija je prav tako pokleknila v skupinskem delu na SP 2014 v Braziliji, kjer je zaostala za Nizozemsko in Čilom.
V zgodovini SP sta sicer le dve reprezentanci ubranili naslov prvaka, to sta bili Italija (1934, 1938) in Brazilija (1958, 1962).