V Berlinu je 58-letnik na božični predvečer socialdemokratom “zaželel miren božič” in se z avtom zapeljal v njihov sedež

0

V sedež nemških socialdemokratov (SPD) v Berlinu je 58-letni moški v nedeljo zvečer namerno zapeljal s svojim avtomobilom. Utrpel je lažje poškodbe, policiji pa je povedal, da je hotel narediti samomor, poroča nemška tiskovna agencija dpa.

Po incidentu so ga odpeljali v bolnišnico, policija pa ga preiskuje zaradi poskusa požiga, saj so v njegovem avtomobilu našli več kanistrov z bencinom in steklenic s tekočino za vžig.

Avtomobil je po trčenju v poslopje za krajši čas zagorel. Na fotografijah je videti ožgana mesta na avtomobilu in tudi stopljen del vrat.

Moški je v vhod poslopja zapeljal malo pred polnočjo. Kot navaja dpa, ni znano, če je takrat na sedežu SPD potekalo kako srečanje.

SPD je v dosedanji nemški vladi v koaliciji s konservativno unijo CDU/CSU. Po septembrskih volitvah bo stranka januarja 2018 začela uvodne pogovore o možnosti vnovičnega oblikovanja koalicijske vlade s CDU/CSU. (sta)

Napišite komentar

Vaš e-poštni naslov ne bo objavljen