Kitajec z mačeto do smrti potolkel zdravnika, ki naj bi zaradi malomarnosti zakrivil smrt novorojenke
Oče novorojenke, ki je umrla v bolnišnici na vzhodu Kitajske, je z mačeto in bodalom napadel in ubil pediatra, danes poročajo kitajski mediji. Kirurgi so se za življenje 34-letnega zdravnika, ki je v ponedeljek utrpel 12 udarcev v glavo in tri v telo, zaman borili pet ur. Na Kitajskem naj bi sicer beležili porast nasilnih incidentov v bolnišnicah.
Domnevni storilec Chen Jianli naj bi se na morilski pohod odpravil, ker ga je globoko prizadel način, na katerega so v bolnišnici obravnavali njegovo hči, ki je zaradi zapletov pri pljučnici umrla dva dni po rojstvu, poroča nemška tiskovna agencija dpa.
Nasilni incidenti v kitajskih bolnišnicah so po poročanju medijev vse bolj v porastu. V vprašalniku iz maja 2015 je okoli 13 odstotkov kitajskih zdravnikov tamkajšnjemu zdravniškemu združenju sporočilo, da so jih bolniki poškodovali.
Novembra lani pa je napadalec z nožem ubil šest medicinskih sester in upravitelja bolnišnice v letovišču na severovzhodu Kitajske, ki so takrat spali v za to namenjenih bolnišničnih prostorih. (sta)
(fotografija je simbolična)
