Na spletnem portalu YouTube je bil v nedeljo objavljen posnetek, v katerem je videti Srbe, ki sodelujejo na strani proruskih separatistov v bojih v regiji Doneck na vzhodu Ukrajine, poroča srbska tiskovna agencija Tanjug.
V video posnetku je videti skupino moških v maskirnih uniformah na “uničenem letališču v Donecku”, ki govorijo v kamero v srbskem jeziku v družbi moških, ki v ruščini povedo, da bodo letališče obnovili “svobodna Belorusija, svobodna Nova Rusija, vse naše svobodne pravoslavne države”.
https://www.youtube.com/watch?v=OG0Y1lHpkJs
Ko jim snemalec reče, naj pošljejo pozdrave “strankarskim kolegom”, eden od Srbov reče, da je njegov kolega član Srbske stranke napredke (SNS) srbskega premierja Aleksandra Vučića, on sam pa da je član Demokratske stranke. Nato je bilo slišati močne eksplozije.
Vučić je avgusta lani zatrdil, da Srbija ne sodeluje v spopadih v Ukrajini in ocenil, da sodelovanje srbskih plačancev škodi državi. Slednje je pozval, naj se vrnejo v Srbijo, še poroča Tanjug. (sta)
