KDAJ BO SVET POSREDOVAL: Islamski skrajneži v Iraku ukazali pohabljanje ženskih spolnih organov

1

Džihadisti v Iraku so ukazali, da se morajo vse ženske v starosti od 11 do 46 let podvreči pohabljanju spolnih organov, je danes zatrdila predstavnica Združenih narodov, pristojna za Irak, Jacqueline Badcock. Dodala je, da gre za islamsko fatvo skupine Islamska država (IS), ki je od 9. junija zasedla obširna območja Iraka.

“Danes zjutraj smo ugotovili, da gre za fatvo IS,” je povedala Badcockova preko videokonference v Ženevi. Badcockova je priznala, da natančno število žensk, ki jih je ta zapoved prizadela, ni znano.

A je ob tem navedla podatke Sklada ZN za prebivalstvo (UNFPA), po katerih bi lahko ukrep vplival na štiri milijone deklet in žensk.

Pohabljanje ženskih spolnih organov v Iraku doslej ni bilo pogosto. Beležili so le redke primere v odročnih delih države, poroča francoska tiskovna agencija AFP. (sta)

zenske islam burka

Muslimanke

Število komentarjev: 1
  1. jankec pravi

    Za vse zlo,ki se dogaja na področju Iraka so krivi Američani in Angleži,z izvozom svoje demokracije.

Napišite komentar

Vaš e-poštni naslov ne bo objavljen