Hud potres na meji med Gvatemalo in Mehiko

0

Obmejno območje med Gvatemalo in Mehiko je v petek zvečer po lokalnem času stresel hud potres z magnitudo 6,5. Žarišče potresa je bilo 20 kilometrov zahodno od gvatemalskega mesta Coatepeque v bližini pacifiške obale, poročajo tuje tiskovne agencije.

V mestu Coatepeque je zaradi srčne kapi umrla 70-letna ženska, najmanj trije ljudje pa so bili v potresu ranjeni, poroča nemška tiskovna agencija dpa.

V kraju La Emboscada so se zaradi potresa porušile štiri hiše, o gmotni škodi na stavbah pa poročajo še iz nekaterih drugih mest. V številnih mestih je bila zaradi potresa prekinjena dobava električne energije.

Novembra lani je jug Gvatemale prizadel potres z magnitudo 7,2 in zahteval 44 smrtnih žrtev, 175 jih je bilo ranjenih. (sta)

potres magnituda

 

Napišite komentar

Vaš e-poštni naslov ne bo objavljen