Prebivalci dežele pod Alpami, ki si pod korupcijo predstavljajo modre kuverte, ne vidijo nič spornega v sistemih vez in poznanstev, ki se je nadgradil v zloglasno politično kadrovanje. Nič tega “konteksta” ne simbolizira bolj kot zgodba o poceni letalskih vozovnicah Gregorja Viranta, piše Primož Cirman v Dnevniku.
Prav na “čistunstvu” že desetletje gradi svojo kariero v državni politiki. Tudi zato je do neke mere logično, da so merila, po katerih volilci presojajo politika Virantovega kova, strožja. In Virant je pri vozovnicah prekršil vsa merila, ki jih je postavljal sam.
Prevoznik v državni lasti je Virantu in družini za drobiž omogočil letenje v poslovnem razredu. Jasno je, da Virant ugodnosti ni dobil kot član Adriinega kluba privilegirancev.
Motivi so bili drugi: Virant je bil v času spornih letov šef Zbora za republiko in član strokovnega sveta takrat opozicijske SDS. Bil je vplivni mnenjski voditelj z zvezami na desni sredini, ki se je kmalu zatem vrnila na oblast, in potencial za nov obraz v “resetirani” politiki, ki ga je bilo dobro imeti na svoji strani.
Tehtnega argumenta za Virantovo obrambo ni. Četudi takrat ni bil javni uslužbenec, je razkril svoj modus operandi: da je lastno integriteto, ki jo javno postavlja na piedestal, pripravljen prodati za sedež v poslovnem razredu letala. Res je, da gre pri ugodnostih v primerjavi z nekaterimi drugimi aferami za manjše zneske. A prav ti razkrivajo ceno njegovih načel, piše komentator.
Bo sedaj čistun Virant pozval samega sebe k odstopu, kar so ga sicer že vprašali pri SDM, podmladku Slovenske demokratske stranke. (sta/ured)
Gregor Virant v teh dnevih sploh ne komentira možnosti svojega odstopa, raje govoriči o tem, da sploh ni slišal za razred R, s katerim je letel v Skopje in Frankfurt…
Foto: arhiv Demokracije

Tudi I.J.Janša je leteiz Grčije z letalsko firmo katera je vozila državne uslužbence. LETEL JE ZA POL CENE.
Virant je en navadni previrant. Laže kot pes teče. Nekredibilen in hinavski politik! Gotof je!
Vsa naša politika je čista in vsi naši politiki so čisti.Pošteni.
Stopnja korupcije je pri nas najnižja. Nimamo nobenih težav.
Stanje po lustraciji.
Igor, kaj ima tukaj JJ. Pa ne da je JJ kriv, da je Virant lopov in brezobraznež.
IGOR !!!
G.JJ.NI NIKOLI LAGAL, KAKOR LAŽEŠ TI IN TVOJ PREVIRANT OBA
STA ISTO “GOVNO SKORUPTIRANO “!!!!!!!!!!!!!!!
pri toliko sranja kot so naredile ostale politične pokveke, ste se lotili enga pepčka zaradi ene zastonj letalske karte???
pa vi ste….
a ni bil tale VAŠ? brez njega jačeglavi ne bi prišel do zmage v parlamentu.
previranTIĆ, se je pač prodal rdečim mafijskim udbašem in torej ne postal nedotakljiv…..hahahahHAHAhaha
Le kdaj bo imel virantov roza klub svoj pederski kongres? to bo smeha…
Alenka iz šivilje magistrira na FDV, tako postane po levičarskih kriterijih finančnica. Pa takoj na forumu sprenevedavčki o tem, kako je JJ naloga tudi plagiat, nič jih ne moti nerodno in neumno Alenkino prepisovanje.
Viranta prevažajo od Pariza do Makedonije, pa tja in nazaj vsaj desetkrat na mesec in zraven še njegove družinske člane in to skoraj zastonj. Ker revež nima denarja? Ali pa mu EGO ne dovoli, da bi se peljal med navadnimi potniki, ker je on NEKAJ več.
Pa takoj na forumu sprenevedavčki o tem kako je menda JJ enkrat tudi letel poceni, ker je tako pisalo v Mladini?!
@UFO, kaj se toliko napenjaš? Saj boš še hlače posral.
Rdeči prasci so besni, ker jih je Bratuška izdala. Zdaj bodo morali Kučanu in Stanovniku plačevati zvišano pokojnino. Prav jim je, idiotom!!!
Kučmanu in Stanovniku se bodo, plenice podražile zaradi višjega DDV ! Razliko jima je že, v naprej pokrila ,pokojninska blagajna in še 30000 podobnim herojskim driskačem ! Herojskim zato ,ker v kaso niso nič prispevali,sedaj so pa največji odjemalci !