Bayern Juventusu zabila dva gola, PSG do remija z Barco

0

Nogometaši münchenskega Bayerna so si pred domačimi gledalci na prvi tekmi četrtfinala lige prvakov priigrali lepo prednost. V osrednjem obračunu večera so z 2:0 (1:0) ugnali Juventus. Na drugi torkovi tekmi je Paris St. Germain proti Barceloni v zadnjih trenutkih tekme iztržil neodločen rezultat 2:2.

Tekma na Allianz Areni med Bayernom in Juventusom se ni niti dobro začela, Bavarci pa so že bili v vodstvu. Po slabe pol minute je po napaki italijanskih igralcev do žoge prišel David Alaba, ki je s kakšnih 30 metrov z natančnim strelom premagal nekoliko slabše postavljenega Gianluigija Buffona in poskrbel za navdušenje domačih navijačev.

V 12. minuti je prvič za staro damo poizkusil Andrea Pirlo, a je izkušeni vezist s prostega strela zgrešil cilj. Nevarno je bilo tudi minuto kasneje, ko si je priložnost priigral Arturo Vidal, toda streljal mimo desne vratnice vrat Manuela Neuerja. V 18. minuti je v kazenskem prostoru do nevarnega strela prišel Arjen Robben, izkazal pa se je Buffon. V naslednjem napadu je poizkusil Franck Ribery, a za las zgrešil cilj. V 32. minuti je po desni strani lepo prodrl Thomas Müller, podal do Robbna, ki pa je žogo poslal mimo torinskega gola. Juventus je še zadnjič v prvem delu zapretil prek Leonarda Bonuccija, po podaji s kota pa je branilec žogo poslal preko prečke.

Po treh minutah nadaljevanja je Bayern izvedel hiter protinapad, žogo si je nastavil Mario Mandžukić, močno streljal, na pravem mestu pa je bil italijanski vratar. Buffon se je še enkrat izkazal v 56. minuti, ko je odbil dober prosti strel Alabe s precejšnje razdalje. V 63. minuti je domačim vodstvo uspelo podvojiti. Luis Gustavo je streljal, do žoge je v kazenskem prostoru je prišel Mandžukić, podal do Müllerja, ta pa je žogo potisnil v prazno italijansko mrežo. Juventus je prek Vidala prišel do dveh nevarnih strelov, dvakrat je bil na pravem mestu Neuer, Bayern pa je že v naslednjem napadu ogrozil Buffonov gol. Nemci so do konca tekme le še nadzirali potek tekme.

V Parizu sta si nasproti stala PSG in Barcelona, pri kateri je na klopi po daljši odsotnosti sedel Tito Vilanova. V domačem dresu je priložnost v začetni enajsterici dobil David Beckham, ki je v ligi prvakov zaigral prvič po februarju 2010.

Do prve priložnosti so v peti minuti prišli domači nogometaši, Ezequiel Lavezzi je že premagal Victorja Valdesa, a je žoga zadela vratnico. Tri minute kasneje so zapretili Katalonci, a je bil Xavi precej daleč od uspeha. Nevarno je bilo v 15. minuti, ko je streljal Javier Pastore, a se je z obrambo izkazal Victor Valdes. Ekipi sta igrali povsem odprto, prihajali do priložnosti na obeh straneh, Francozi so bili celo nekoliko boljši tekmeci, a je v 38. minuti Barcelono v vodstvo popeljal Lionel Messi. Atraktivno mu je podal Daniel Alves, Argentinec je prišel do žoge in jo poslal v spodnji desni kot.

V nadaljevanju so bolje zaigrali gosti. Najprej je bil v priložnosti Cesc Fabregas, ki je med polčasom zamenjal poškodovanega Messija, nato pa še Sergio Busquets. Španci so bili v naslednjih minutah boljši tekmec, priigrali so si nekaj priložnosti, na drugi strani pa je Maxwell v 71. minuti le ogrel Valdesa. Deset minut pred koncem pa je Parižanom vendarle uspelo, za izenačenje je poskrbel nekdanji napadalec Barcelone Ibrahimović. V 89. minuti je strel z enajstmetrovke izkoristil Xavi Hernandez in vse je kazalo, da bo Barcelona iz Pariza odnesla zmago. To se ni zgodilo po zaslugi Blaisa Matuidija, ki je zadel v četrti minuti sodniškega dodatka.

V sredo bosta na sporedu še preostali dve srečanji; Malaga bo na domačem igrišču gostila Borussio Dortmund, v špansko prestolnico k Realu pa prihaja turški Galatasaray. Povratne tekme bodo čez teden dni. (sta)