Minister za notranje zadeve dr. Vinko Gorenak je dejal, da je policijski sindikat povsem enakovreden partner kot vsi ostali sindikati, le da se je velika večina sindikatov uspela dogovoriti z vlado, policijski pa se pogajanj, ki sta jih vodila ministra Pličanič in Vizjak, sploh ni udeleževal.

Policijski sindikat ravna zakonito in povsem legitimno,kar za Gorenaka ne drži.Grožnje, strahovlada,aroganca,samopašnost,odurnost,poveličevanje, so stvari ki so večini slovencev tuje.
As ne klobasaj. Gorenak je lepo povedal o samopašnosti policijskih sindikatov, še prej pa je razkril njihovo zapravljanje.
Kje pa so Policaji plačani za igranje: KOŠARKE, MIKADA, NOGOMETA, PUFA ITD., kot v Sloveniji, naj delajo za kar so plačani, tiste “kiflce”, ki pa niso Slovenskega porekla pa na cesto kot npr. Urošević in še par pripadnikov balkanskega kavbojca – zorangutana niso primerni za slo-policaje.