Notranji minister Vinko Gorenak je generalnega državnega tožilca Zvonka Fišerja vnovič pozval, naj mu pošlje predloge sprememb zakona o tožilstvu, ki naj bi bile potrebne za lažje vodenje tožilstva. Tožilstvo bo namreč s 1. aprilom iz pravosodnega prešlo pod notranje ministrstvo, Gorenak pa, kot pravi, Fišerju ponuja roko za dobro sodelovanje.
Na ministrstvu za notranje zadeve so danes na Twitterju sporočili, da želijo okrepiti vlogo generalnega državnega tožilca ter zagotoviti učinkovito in odgovorno vodenje tožilske organizacije.
Da ima generalni državni tožilec premalo pooblastil, je v pogovoru za STA februarja dejal tudi Gorenak, na to pa opozarja tudi že od same predstavitve pred matičnim odborom DZ v času, ko je bil še kandidat za ministra.
Gorenak je tako že kmalu po nastopu ministrske funkcije na srečanju Fišerja pozval, naj mu sporoči, kakšne spremembe zakona o državnem tožilstvu so potrebne, da bo Fišerjeva vodstvena vloga prišla do izraza v polni meri in da bo tožilsko organizacijo lahko vodil učinkovito in odgovorno. Fišer mu odgovora še ni posredoval.
Minister je tako danes po koncu srečanja s kriminalisti, ki preiskujejo rop SKB, dejal, da je Fišerju pisal in dodal, da mu ponuja roko, “da s 1. aprilom steče dobro sodelovanje tudi z njim”.(sta)
Notranji minister Vinko Gorenak je generalnega državnega tožilca Zvonka Fišerja vnovič pozval, naj mu pošlje predloge sprememb zakona o tožilstvu, ki naj bi bile potrebne za lažje vodenje tožilstva. (foto: arhiv Demokracije)

Fišer ne piznaje ovu vlast.
Ali voli da peca ribu.
Fišer bo odpisal ko bo to on hotel ne pa po ukazu SDSovcev.
Odpisal bo, ko bo imel odmor med pecanjem.
Pripravljen sem verjeti, da bo 1. aprila možno sodelovati celo s to židovsko-komunjarsko kreaturo.
“Gorenak ponovno pozval Fišerja, naj pošlje predloge sprememb zakona o tožilstvu”
Gorenak v javnosti poziva Fišerja???
Le čemu? Naj piše njemu samemu, ali pa ga pokliče. Javno pozivanje kaže na Gorenakove politične namene.
Imenovanje generalnega državnega tožilca in predsednika vrhovnega sodišča je bil tipičen plitičen akt odišle plenilske koalicije in je bi usmerjen v arbitrarno neučinkovitost sodišč in tožilstva.
Tako so blokirali uspešnost dela pravosodja.
Od osamosvojitve dalje smo imeli 16 let Janševe generalne tožilce Drobnič, Brezigarca, 4 leta pa druge (Cerarjeva, Fišer)
Toliko o resnici Mefisto!
Neverjetno koliko laži lahko spraviš iz sebe! Dejstva torej kažejo da so glede na količino trajanja, Janševiki tazaresni plenilci.
FIŠER JE UDBOVC IN NIMA KAJ ISKAT V DEMOKRATIČNI DRŽAVI IN TOŽILSTVU, KER JE NEVERODOSTOJEN, POSTAVLJEN JE OD UDBOVCEV IN S TEM JE ČLAN PREJŠNEGA ZLOČINSKEGA SISTEMA.
RADO, ponavljam, da je bila izvolitev Fišeja in Masleše slaba usluga slovenskemu pravosodju in pravni državi.
Za moj okus je bila njuna izvolitev kar nekakšna diverzija prejšnje plenilske koalicije.