Murskosoboški računovodja sebi in sorodnicama nakazal preko 100.000 evrov.

0

Policija je kazensko ovadila bivšega računovodjo v eni izmed murskosoboških gospodarskih družb. 47-letni osumljenec je po ugotovitvah kriminalistov zlorabil svoj položaj ter prek elektronskega bančništva sebi in ožjima sorodnicama od junija 2010 do lanskega avgusta nakazal skupaj preko 100.000 evrov.

Kot so danes sporočili s Policijske uprave Murska Sobota, je osumljenec kaznivo dejanje storil tako, da je pri plačevanju prek elektronskega bančništva vpisal pravi naslov poslovnega partnerja, pri številki računa pa je zavestno vpisal svoj bančni račun ali račun dveh sorodnic. Z neupravičenimi nakazili je sebi in sorodnicama pridobil za 100.758 evrov protipravne premoženjske koristi.

Pri preiskavi so murskosoboški kriminalisti ugotovili, da je osumljeni nezakonita nakazila izvajal od junija 2010 do avgusta 2011, dokler direktor družbe ni ugotovil njegovega početja. Po izvedeni preiskavi in pridobljenih dokazih so kriminalisti poleg računovodje zaradi prikrivanja ovadili tudi obe njegovi sorodnici.(sta)

(fotografija je simbolična)

Napišite komentar

Vaš e-poštni naslov ne bo objavljen