Bo ženska, ki je svojemu možu pomagala pri ugrabitvi in posilstvu šestih deklic, kmalu na prostosti?

0

Soprogo najbolj razvpitega belgijskega pedofila Marca Dutrouxa, Michelle Martin, bi lahko kmalu spustili na prostost, saj belgijsko tožilstvo v torek ni vložilo pritožbe na njen predčasni izpust iz zapora. Je pa Francija danes sporočila, da Martinova v tej državi ni zaželena, poročajo tuje tiskovne agencije.

Sodišče v belgijskem Monsu je v ponedeljek sprejelo odločitev o predčasnem izpustu, belgijski tožilec Claude Michaux pa je v torek dejal, da se z odločitvijo sodišča ne strinja, a se ne bo pritožil. Kot je dejal, je izpustitev Martinove “stvar tednov”, a je odvisna od francoskih oblasti.

Te bi morale namreč pristati na to, da Martinova odide v francoski samostan. Neznani francoski samostan je namreč že potrdil, da je pripravljen sprejeti Martinovo. A za njeno premestitev iz Belgije v Francijo je potreben pristanek francoskih oblasti. Francoski minister za pravosodje Michel Mercier pa je danes po poročanju francoske tiskovne agencije AFP napovedal, da ne bo pristal, da Martinova odide v francoski samostan.

Michelle Martin je bila leta 2004 obsojena na 30-letno zaporno kazen, zaradi pomoči soprogu Marcu Dutrouxu pri ugrabitvah in posilstvih šestih deklic, od katerih so štiri umrle. Za zapahi je od leta 1996, za predčasen izpust iz zapora pa je doslej zaprosila že štirikrat.

Odločitev sodišča o predčasni izpustitvi Martinove je med sorodniki žrtev sprožila ogorčenje.(sta)

*Fotografija je simbolična

Napišite komentar

Vaš e-poštni naslov ne bo objavljen