Krvavi protesti v Afganistanu zahtevali kar 25 življenj

0

Potem ko je napad Natovih letal v Afganistanu sprožil nasilne proteste, v katerih je bilo ubitih 12 ljudi, je deželo pod Hindukušem danes pretresel še samomorilski napad. V njem je bilo po poročanju francoske tiskovne agencije AFP ubitih 13 ljudi. S 25 mrtvimi je današnji dan eden najbolj krvavih v Afganistanu v zadnjih tednih.

Žrtve napada z avtomobilom bombo, ki ga je samomorilski napadalec zapeljal v policijski avtobus v bližini mesta Džalalabad na vzhodu Afganistana, so bili večinoma policijski inštruktorji in kadeti. Poleg 13 mrtvih je bilo v napadu še kakih 20 ranjenih. Odgovornost za napad so prevzeli talibani, ki si za tarče pogosto zberejo afganistanske policiste ali vojake.

Pred tem je bilo v današnjih nasilnih demonstracijah v mestu Talokan na severovzhodu države ubitih 12 ljudi, večinoma civilistov, še kakih 80 je bilo ranjenih. Protesti so izbruhnili, potem ko so bile v napadu zveze Nato ponoči ubite štiri osebe. Nato trdi, da so bili ubiti uporniki, demonstranti pa vztrajajo, da so bili žrtve nočnega napada civilisti.

Današnje demonstracije so se sprevrgle v nasilje, ko je začelo kakih 2000 jeznih protestnikov metati kamenje v prostore tujih vojakov in tudi civilnih uslužbencev, ki delajo na obnovi Afganistana.(sta)

*Fotografija je simbolična

Napišite komentar

Vaš e-poštni naslov ne bo objavljen