Pogledi Slovenije razkrili še enega lažnivega kljukca: bivši Karbin šef Darijan Košir, sedaj Pahorjev prvi govorec, lagal o primeru Thaler!

17

Neverjetno, a resnično: samo dan po tem, ko je finski inšpektor Kaj Erik Björkqvist na laž še enkrat več postavil Delovega novinarja Dejana Karbo, se je zlagal tudi Darijan Košir, Karbin nekdanji šef, sedaj pa direktor urada vlade za komuniciranje. Spomnimo pa prej še na nekaj: ko si je Karba prvič izmislil, da mu je finski inšpektor povedal, da se je umazani Patriin denar stekel v stranko SDS, je Košir Karbo kar javno in krčevito branil na nacionalni televiziji, a tam se je Košir v dokazovanju “resnice” precej osmešil.

Košir je namreč gladko izjavil, da predsednik evropskih socialistov Martin Schultz premierju Borutu Pahorju ni naročil, naj Thalerju naroči odstop. Schultz pa je za Poglede Slovenije diametralno nasprotno odgovoril, da sta se s Pahorjem o tem pogovarjala in se strinjala, da je odstop Thalerja potreben.

Poglejmo si kakšno je bilo novinarsko vprašanje Darijanu Koširju po četrtkovi seji vlade:

“Ali je res, da je premier Thalerja pozval k odstopu potem, ko je dobil telefonski klic iz evropskega parlamenta , da naj reagira?”
Košir: “Ne, gospod Schulz s predsednikom Pahorjem o tem, ali naj ga odstavi ali pozove k odstopu, ni govoril. Gospod Schulz mu je samo povedal , kaj bo evropski parlament storil in sprejel v zvezi s tem in ni niti slučajno vplival na odločitev in presojo predsednika vlade. Niti najmanj.”

Pri Pogledih Slovenije pa so pripravili tudi izsek predmetne izjave vodje poslanske Skupine naprednega zavezništva socialistov in demokratov v Evropskem parlamentu (katere član je bil tudi Thaler), nemškega poslanca Martina Schulza, ki Koširja postavljajo na debelo laž.

Novinarka: “Kaj ste mu (Pahorju) povedali o primeru Zorana Thalerja?” Schulz: “Nič mu nisem povedal. Strinjala sva se, da bi bilo potrebno, v primeru, če bi bili dokazi Sunday Timesa zoper Zorana Thalerja prepričljivi, tega prositi, da zapusti evropski parlament. To se je tudi zgodilo.”
Novinarka: “Torej se je strinjal (Pahor, op. a.), da mora gospod Thaler odstopiti?”
Schulz: “Mislim, da.”

Pozor: omenjeni incident, če ne že kar škandal, sedaj postavlja pod vprašaj prav vse uradno oblikovane izjave, ki prihajajo preko Koširja v javnost iz vlade oz. iz posameznih resorjev. Teoretično bi “kreativni” Košir lahko prav vsako izjavo pregnetel (beri: si jo izmislil) tako, da bi povsem ustrezala vladajoči kliki, pa čeprav ni resnična. Če bi temu res lahko bilo tako, pa na tej črti potem pade čisto vse, kar je ta vlada obljubljala ali še bo svojim državljanom in državljankam. 

Bo po Thalerju sedaj odstopil tudi Košir?

Borut Pahor in njegov prvi govorec Košir: slednji se je glede primera Thaler zlagal kar na tiskovki po seji vlade.

Foto: arhiv Politikis.si

Št. komentarjev: 17
  1. lemy pravi

    To je samo delček tega orkestra 571,ki ga vodi dirigent Turk. Že to da si upa precednik izjavit da je treba reči ne politiki nekoga,ki je v dobri meri zaslužen zato da konec komunizma je jasno da gre clotni parijski navlaki za nohte ta politika.Počasi se bližajo koncu in zato brezupno in brez vsake sramote z usemi sredstvi usvarjajo meglo.To je edino kar jihše drži na oblasti. Ljudje pa ………. itak ni važno.

  2. general pravi

    Bilo je samo vprašanje časa, kdaj se bo Košir zalagal tako, da ga bodo pri tem tudi ujeli. Sicer pa če laže ljudstvu celotna Pahorjeva ekipa, Košir seveda ne more biti izjema. Glede na to kako se gledata na sliki pa je tako vse jasno: Pahorjev pokroviteljski nasmeh do z repom migajočega medijskega pudlja.

  3. falcon pravi

    Koliko šteje slo. čreda rdečih, zblojenih ovac? Po zadnjem štetju 571 kom, če ni medtem katera odletela v večna lovišča.

  4. securitate pravi

    Bog ne daj, da spet pridejo Poštenjaki in Podpoštenjaki ter njihovi vajenci na oblast.

  5. Komandant Stane pravi

    Pozdrav iz Kočevskih gozdov. :))))

  6. viking pravi

    Na fotografiji je v ozadju Turk. A peca eno novo?

  7. EVROPA pravi

    TAKO POKVARJENO SMRDLIVEGA FOLKA KOT JE TA RDEČE-ORANŽNI Z TUERKOM D. NA ČELU IN TOLPE 571 NI NA SVETU, ZA POBRUHAT STE, NEUGRAUŽNI POKVARJENI, NEKAM VAS BI BILO TREBA STRPAT PA GNOJNICO PO VAM ZLIT, SRAM VAS JE LAHKO FUJ IN FEJ !!!

  8. bine pravi

    Kaj imata Košir in Karba skupnega? Okroglo glavo! In še kaj? Po partijski liniji privzgojeno laganje. Ono tisto pravo nagravžno, na debelo.

  9. Ljudina pravi

    Kdaj komunist pove resnico? Ko ima od tega korist.

    Kdaj komunist pove resnico? Če se mu zareče.

    SALVE

  10. Caetano pravi

    ”Pogledi Slovenije razkrili še enega lažnivega kljukca: bivši Karbin šef Darijan Košir, sedaj Pahorjev prvi govorec, lagal o primeru Thaler!”

    Zadetek v polno. 🙂

  11. Ponarejen Kraševec pravi

    Košir in Karba sta največja lažniva Kljukca Slovenije. Seveda pa to ne bi šlo brez podpore vlade In (spet) DELA.
    Košir je pred menjavo skupaj s Karbo lagal o zadevi Patria, ko pa so ga odstavili z mesta glavnega urednika, je takoj pritekel ludi Borat in ga vzel za svetovalca. Tu se razločno vidi Pahorjev nivo: za svetovalca mu je dovolj že en še večji tepček, kot je on sam.
    In tako dalje. Še tisti Turek, ki stoji v ozadju, on tudi vedno kaj pametnega pogrunta. Najraje je med babami za osmi marec.
    In tako dalje, pa vse garaže, pa vse goljufije in slast po denarju.
    Pa kovanje spornih kovancev z motivi zločincev… ita.
    Saj ni konca naštevanja bedarij sedanje vlade.

  12. rexmundi pravi

    Čim bolj je bebasta vlada, bolj ji raste podpora. Dobr za njih, da imajo opravka z bebastimi ljudmi. To pa je slabo za ostale žalujoče. Ko vse skupaj zmešaš dobiš greznico. No, ponekod upajo, da se jim naredi odvodno kanalizacjo in bo potem bolje, ko bo vsebina potovala po ceveh v bližnjo rečico. Seveda pa pravijo, da preko čistilne naprave.

  13. okjar pravi

    Sram me je kot tudi Prleka! Vso obdobje njegovega urednoštva na DELU so moji prispevki za Pisma bralcev bili “neprimerni”. No zdaj je še bolj dokazano, iz kakšnega testa je!

  14. mudo moreno pravi

    Slovenija je Adijo pamet oziroma IndijaKoromandija za vse lopove, pravarante, lažnjivce, psihopate, toplovodarje,seksualne iztirjence in lažnjivce. Za njih velja le eno pravilo: pravil ni!
    Po drugi strani pa poglejmo, kaj pripravljajo nam, Slovenskim plebejcem:
    -kaznovani boste če boste pomagali sosedu
    -kaznovani boste če boste sami gradili hišo
    -zvišali bomo kazni za prometne prekrške, ker sedanje astronomske kazni pač niso dovolj visoke za vas, živino
    -sanirali bomo NLB, če smo jo že 1x iz vaših žepov, jo bomo še 100x
    -sanirali bomo Jankovićeve gradove v oblakih, plačali boste vi
    -ustanovili bomo nove inštitute za mešanje megle, promocijo pedo in zvero-filije, pomoč”diskriminiranim” Romom(ciganom) in afriškim beguncem…….., plačali boste vi
    -če vam ni všeč naš tip demokracije(diktatura), se lahko tudi izselite
    -lahko bi še našteval, od študentov, upokojencev, brezposelnih…..
    Zakaj imam občutek, da letos na parlament ne bodo letele le kocke?

  15. MAŽO pravi

    NAŠ “pošteni PAHOR je samo malo neroden drugače je pa uredu-Nadomestil pa biga lahko Jankovič,ki ima RAVNO NASPROTNE LASTOSTi”.Izjava na INFO tv-okrogla miza.Saj šefi MAFIJE so bili tudi pošteni in neoporečni ljudje-samo malo bolj bogati.Tako kot naši tajkuni naprimer.Ko se ladja potaplja ostane na ladji SAMO KAPITAN,ostale podgane pa zbežijo.Naš KAPITAN BORAT pa si je sam izbaral svoje preverjene kadre-morda še imajo kje kako novo KUMROVŠKO AKADEMIJO,S takratnimi profesorji v ilegali.Ker so si vsi ministri in sekretarji neverjetno podobni,saj bi za 1 euro pozabili na svoj mednaroni naslov “socialna demokracija-KPS”

  16. MAŽO pravi

    Še en pregovor bom povedal nato pa se poslovim.Ljudje pravijo,DA SE PIJANEC SPREMENI KO GA POLOŽIJO V GROB.NA komuniste seveda nisem pomisliv,da NE BI BILI SLUČAJNO UŽALJENI.

  17. LAŽE TUDI POLICIJA pravi

    Tretja oseba (beri mirči stenica) v aferi vseh afer – BARIČEVIČ.

    http://www.pozareport.si/?Id=mediji&View=novica&novicaID=16966#komentarji

Napišite komentar

Vaš e-poštni naslov ne bo objavljen