Boris Popovič: “Puno ti hvala, Borute”*

7

Tudi koprski župan in prvak stranke Koper je naš Boris Popovič se očitno ne strinja z arbitražnim sporazumom. Na Obali nam njegovo nestrinjanje z arbitražnim sporazumom sveti iz jumboplakatov, kjer na svojevrsten način poziva volivce, da naj na referendumu glasujejo proti. V protiarbitražni kampanji so na plakatih naslikani hrvaški nacionalni simboli kot so rdeče-bele kocke, zraven pa so pripisani slogani: “Tujega nočemo, svojega ne damo!!!”, “Borute, vsaka ti čast!” in še “Puno ti hvala, Borute”.

*Borut, najlepša ti hvala”

Boris Popovič nagovarja svoje volivce v hrvaščini

 

 

 

 

Foto: Dejan Kaloh

Št. komentarjev: 7
  1. Rexmundi pravi

    članak 3.

    Nakon potpisivanja Sporazuma iz članka 1. ovoga Zakona, Republike Hrvatska dala je izjavu uz Sporazum iz članka 1. ovoga Zakona koja, u izvorniku na hrvtaskom i engleskom jeziku, glasi:

    Izjava Republike Hrvatske
    uz sporazum o arbitraži između Vlade Hrvatske i Vlade Republike Slovenije

    U odnosu na Sporazum o arbitraži između Vlade republike Hrvatske i Vlade Republike Slovenije, podpisan u Stockholmu, 4. studenog 2009. godine,

    Republika Hrvatska daje sledeču izjavu, o čijem su zadržaju dana 27. listopada 2009. hrvatska i slovenska strana zajedno izvjestile Predsjedništvo Viječa Evropske unije i Sjedinjene Američke Države:

    Ništa u Sporazumu o arbitraži između Vlade Republike Hrvatske i Vlade Republike Slovenije neče se smatrati kao pristanak Hrvatske na zahtijev Slovenije neče se smatrati kao pristanak Hrvatske na zahtijev Slovenije za teritorijalnim kontaktom s otvorenim morem.

    Kao što je dogovoreno sa slovenskom stranom, Republika Hrvatska daje ovu Izjavu nakon potpisivanja sporazuma o arbitraži, a prije ratifikacije Sporazuma o arbitraži u Republici Hrvatskoj i Republici Sloveniji, u skladu s člankom 11. stavkom 1. Sporazuma o arbitraži.

    Zagreb, 9. studenoga 2009.

    Predsjednica
    Jadranka Kosor, dipl. iur.,
    v.r.
    To dokazuje, da je bila enostranska izjava Jadranke Kosor dogovorjena s slovensko stranjo.

  2. brdavs pravi

    Še Popovič je postal pameten.

  3. Robi pravi

    Popo je faca s temi svojimi plakati. Vedno dobro zadane. Pred leti je Kosa narisal kot črnega kosa, sedaj pa je Borčija preimenoval kar v Borute, bre :)))
    Še dobro, da nima problemov s Kazahstanom, takrat bi naš Borut postal kar Borat.

  4. P.J. pravi

    Ta bre v zadnjem komentarju nikakor ne sodi v kontekst vsebine, o kateri govori članek. Bi ga pa lahko izrekel Popović, a to je že druga zgodba.

  5. Rexmundi pravi

    Res. Po arbitražnem sporazumu Slovenija ne bo več pomorska država.
    Potem bodo Primorc spet pametni kot hudič. Kaj bi bilo, če bi bilo…

  6. belic pravi

    Predčasni dan za glasovanje, je 1.2.3. junij. V nedeljo pa vsi na referndum. Arbitražni sporazum mora pasti. LP vsem demokratom.

  7. […] župan Boris Popovič je pred dnevi s svojevrstno kampanjo opozoril na škodljivost arbitražnega sporazuma. Na Zboru za republiko, ki je potekal na Obali pa se je pojavil celo z majico s hrvaško […]

Napišite komentar

Vaš e-poštni naslov ne bo objavljen