Bivši fant Urške Čepin še vedno čepi v perujskem priporu

0

Trije Slovenci so že od lanskega leta v perujskem priporu, fantje natančneje sedijo v priporu v glavnem mestu Lima, so so jih tamkajšnje oblasti zalotile kar z osmimi kilogrami kokaina, ki so jih hoteli pritihotapiti v Evropo. Med njimi se je znašel tudi bivši fant razvpite Urške Čepin. Njemu in njegovima prijateljema (28-letni Aleš Trunkelj in 25-letni Toni Sojič) grozi od 6 do 15 let zaporne kazni.

Fantje pa imajo v tej zgodbi tudi srečo v nesreči: če bodo slučajno spoznani za krive (še vedno namreč obstaja možnost, da jim je drogo kdo podtaknil), bodo lahko zaporno kazen prestajali v Sloveniji, saj so perujski zapori prenabiti. Med tamkajšnjimi zaporniki je tudi okoli 1000 tujcev (predvsem iz Evrope), ki so v Peruju in drugih državah južne Amerike storili takšna in drugačna kazniva dejanja, dosti pa jih je povezanih ravno s tihotapljenjem prepovedanih drog.

Da so se priprti Slovenci sploh znašli v medijih, pa je poskrbel Aleš Trunkelj, ki se je po Facebooku javil svetu, ko je napisal: “Hvala vsem za dobre želje, jaz sem ok, kmalu se vidimo, lep pozdrav iz Peruja… Aleš.” Prijatelji in starši priprtih so seveda bili veseli tovrstnega sporočila, problem je le v tem, da je to sporočilo Trunkelj objavil že sredi aprila, limska sodišča pa se bojda še vedno ukvarjajo s tem primerom.

Urški Čepin v Sloveniji vmes ni bilo dolgčas; bivšega fanta je hitro pozabila, slikala se je tudi za slovensko izdajo Playboya in ne preveč posrečeno praznovala svoj mali Abraham (25 let)…

Napišite komentar

Vaš e-poštni naslov ne bo objavljen