Prireditelji plavalnega svetovnega prvenstva v Šanghaju na Kitajskem so konec tedna razdelili prve komplete medalj v tehničnih disciplinah – skokih v vodo in sinhronem plavanju. Danes bodo nastope začeli tudi Slovenci. Kot prvi bosta na 10-kilometrski olimpijski razdalji nastopili daljinski plavalki Teja Zupan in Nika Kozamernik.
Prav 10-kilometrska torkova tekma pred mestno plažo Jinshan bo prvi vrhunec za slovensko izbrano vrsto, saj bo tekma tudi prva kvalifikacijska za nastop na olimpijskih igrah v Londonu 2012. Zupanova ne skriva želje po uvrstitvi v deseterico, ki bi ji zagotovila drugi nastop na OI po Pekingu 2008, a kot pravi njen trener Alen Kramar, bi bila zadovoljna tudi z uvrstitvijo med najboljših 16.
Podobne želje imata tudi Kozamernikova in Rok Kerin, ki bo na 10-kilometrski tekmi nastopil v sredo. Pozneje bo Zupanova na prvenstvu nastopila še na petkilometrski razdalji, Kozamernikova in Kerin pa še na 25 kilometrov. (sta)
