Premier Janez Janša je komisarki Sveta Evrope za človekove pravice Dunji Mijatović po objavi kritičnega poročila o svobodi medijev in svobodi izražanja v Sloveniji očital, da je del omrežja lažnih novic. Komisarka je v poročilu slovenske oblasti pozvala, naj ustavijo poslabševanje razmere na področjih svobode medijev in svobode izražanja.
Unfortunately, @Dunja_Mijatovic is part of #fakenews network. Well paid by our money. https://t.co/uFangFwSjm
— Janez Janša (@JJansaSDS) June 6, 2021
“Na žalost je Dunja Mijatović del omrežja lažnih novic. Dobro plačana z našim denarjem,” je v nedeljo na Twitterju v angleščini zapisal Janša.
Komisarka Sveta Evrope za človekove pravice je v poročilu, objavljenem minuli petek, slovenske oblasti med drugim pozvala, naj ustavijo poslabševanje razmer na področjih svobode medijev in svobode izražanja v državi.
Glede poslabšanja razmer na področju svobode medijev je omenila vrsto problemov, med drugim nadlegovanje, zastraševanje in kazenske tožbe proti novinarjem. Izpostavila je tudi seksistično nadlegovanje novinark ter ravnanje vlade glede javnih medijev.
Komisarka je v poročilu poudarila, da javni mediji z zagotavljanjem zanesljivih informacij vsem delom prebivalstva igrajo pomembno vlogo v demokratični družbi. Izrazila je obžalovanje nad ukrepi slovenske vlade, ki bi lahko spodkopali neodvisnost, verodostojnost in finančno stabilnost javne radiotelevizije RTVS in nacionalne tiskovne agencije STA.
V okviru priprave poročila je komisarska SE za človekove pravice med drugim aprila opravila pogovore s predsednikom republike Borutom Pahorjem in več ministri, ne pa tudi z Janšo. Pogovarjala se je še z novinarji različnih medijev, predstavniki stroke, civilne družbe in politike.

vsi , ki v EUropi niso levičarji se popolnoma strinjamo…ampak bosanka, ne bi bila tam kjer je, če ne bi bila zagrizena nestrpna levičarka….
Se je ljubljenemu vodji spet zgodila krivica? Zanimivo , zakaj vedno njemu? In kdo potem kvari mednarodni ugled države?
Se je ljubljenemu vodji spet zgodila krivica? Zanimivo , zakaj vedno njemu? In kdo potem kvari mednarodni ugled države? Resnica boli?
,,pubec,,le počasi na levici je panika ampak na odzorju imajo nov obraz,,.
Še toliko klevet in laži, Janša nam je miliji in blažji.
Nora tv se je sedaj spravila na Mijatovičko, oz njenega očeta. Po temtakem lahko tudi za Janševega očeta rečemo, da je kradel vole
General bo morda umrl v zaporu, a njegovo delo živi
Takšen je naslov članka Novice Mihajlovića v Delu 8.6. 2021 ob 13:46 tik pred obsodbo tega zločinca.
———————
ZAHTEVAM ustanovitev Slovenske nacionalne stranke !!!!!!!!!!!!!
Ženske kvote same žleht babe