Slovenski boksar Dejan Zavec je v Hialeahu na Floridi vknjižil svoj četrti poraz v karieri. S tehničnim knock outom ga je v 3. rundi supervelterske kategorije premagal Kubanec Erislandy Lara, ki je tako zadržal naslova prvaka WBA in IBO.
Najboljši slovenski boksar Dejan Zavec na dvobojih v Združenih državah Amerike nima sreče. Tokrat je proti 32-letnemu Lari izgubil že v 3. rundi, ko je sodnik po levem direktu Američana dvoboj predčasno prekinil. Lara je sicer svoje delo konkretneje začel že v drugi rundi, ko je Zavcu prav tako z levim direktom že zamajal tla pod nogami. V naslednji rundi je bilo dvoboja konec, saj je glavni sodnik v ringu Telis Assimenios zaradi Zavčeve poškodbe in bolečin v desni rami prekinil dvoboj. Za Zavca, ki kljub porazu ostaja prvak v supervelterski kategoriji verzije WBF, je to četrti poraz v karieri, tretji v ZDA.
Prvič je Ptujčan v profesionalni karieri izgubil 29. septembra 2008 proti Rafaelu Jackiewiczu na Poljskem, potem pa je trikrat priznal poraze čez lužo. V Biloxiju ga je 4. septembra 2011 premagal Andre Berto, 9. marca 2013 je bil v Brooklynu zanj usoden Keith Thurman, tokrat je bil boljši še Lara.
V ZDA živeči Kubanec Lara je doslej boksal 26-krat, zdaj ima 22 zmag, 13 s KO, dva neodločena rezultata in dva poraza. Zavec je v svojih 39 dvobojih doslej dosegel 35 zmag, od tega 19 s KO, en dvoboj se je končal neodločeno, tokrat je zabeležil četrti poraz. Ptujčan je kljub temu ostal prvak po verziji WBF, saj vodstvo tekmovanja ni pristopilo k pogajanjem okoli združevanja pasov. Zaradi tega bo bržkone v karieri boksal vsaj še enkrat.
Zavec je sicer pred dvobojem napovedoval, da se zaveda enega svojih najtežjih dvobojev v karieri. Želel je dokazati, da je na ravni sedem let mlajšega nasprotnika, a je Kubanec že v tretji rundi končal njegove sanje o uspehu v Meki boksa – ZDA.
“Moram reči, da sem pričakoval manj od njega. V borbo sem šel, da bi nasprotnika ‘navlekel’ nase, znano je, da boksa precej z distance. Tu sem iskal svoje priložnosti, da bi Lara pozabil na obrambo. A nasprotnik je obrambo izpeljal odlično. Sam nisem imel rešitev, upal sem na kasnejše runde, kjer bi morda pozabil na obrambo, da bi me napadel, jaz bi skušal to odbiti in potem vračati udarce,” je po borbi dejal Zavec.
Ptujčan je bil že od prve runde v nekoliko podrejenem položaju. “V prvi rundi sva se le zataknila z nogami, žar borbe pa je prinesel svoje in v tretji rundi me je zapeklo po desni strani iz vratu v rame. Želel sem priti k sebi, a sodnik ni imel posluha. Zapeklo me je od vratu do boka pa vse do pete, pravzaprav sploh ne vem za kaj gre, prehitro bi bilo karkoli reči. Žal zdravniku nisem mogel obrazložiti kaj je, saj nisem prišel do sape. Bolj kot me je spraševal, manj sem mu lahko povedal. Čutim čudno bolečino,” je povedal Mr. Simpatikus.
Zaveda se, da je priložnost splavala po vodi, o prihodnosti pa še ni želel govoriti. “Glede na videno, nimam kaj dosti povedati. Lahko bi zdaj predvideval, kaj bi bilo, če bi bilo, a to je nehvaležno. Po vojni smo vsi generali. Imel sem še nekaj orožja v ognju, a Lara je bil danes dominanten, vrhunski, preprosto boljši, za kar mu čestitam. Kaj bo zdaj naprej, ne vem, najprej se bom temeljito pozdravil, potem pa razmišljal dalje,” je zaključil Zavec. (sta/ured)

A ni tale tovariš “demolirani” bednik Dejan Zavec že skakal z Jugoslovansko zastavo in titovko na glavi – nekje sem to opazil.
Lepo jih je dvignil jugoslovenar Zaveck 🙂
Vse se enkrat konča.