Nasledniki partije! Če ne verjamete Irglovi, boste morda tujcem. Mašović: Najboljše zdravilo za spravo je resnica!
Čez tri tisoč ljudi, večinoma Slovencev in Hrvatov, se je pri rovu Sv. Barbare v Hudi Jami v soboto udeležilo spominske slovesnosti z mašo ob 70-letnici povojnih pobojev, ki predstavljajo eno največjih tragedij slovenskega naroda. Mašo je ob pomoči hrvaškega škofa Mileta Bogoviča in priorja Edmunda Wagenhoferja vodili celjski škof Stanislav Lipovšek, osrednja govornica pa je bila poslanka SDS Eva Irgl.
Evo Irgl sta osrednji slovenski televiziji (RTV SLO in POP TV) povsem zignorirali, a celoten posnetek njenega govora je dostopen na tem MESTU. Jasno, da tudi predstavnike tranzicijske levice oz. naslednike partije, govor Irglove ni prav nič zanimal. Irglova je med drugim dejala, da bo, dokler bo del politike zavestno ščitil morilce in potvarjal zgodovino v delu, ko govorimo o povojni moriji, težko graditi na iskreni skupni prihodnosti.
A morda bodo “gluhonemi” nasledniki partije slišali koga, ki ne prihaja iz Slovenije. Tako je Amor Mašović, znani član kolegija Inštituta za pogrešane osebe v BiH, za zadnjo Delovo SP jasno dejal:
Kaj bi svetovali Slovencem, ki še po 70 letih niso našli vseh svojih mrtvih in jih pokopali, temveč v zadnjem obdobju odkrivajo nova prikrita grobišča, kot je Huda jama?
“Nemogoče je skrivati. Dlje ko traja skrivnost, bolj je boleča. Resnica je najbolj blagodejna, če se čimprej odkrije.”
Ali odkritje posmrtnih ostankov pogrešanih oseb prispeva k spravi?
“Absolutno. Gre za ključni prispevek. /…/ Najboljše zdravilo za spravo je resnica. Grenko in učinkovito zdravilo. Najhuje je, če prikrivate resnico, ker tu ni sprave. Zločinec se ne zaveda zla, ki ga je povzročil, žrtve pa so trajno frustrirane, ker niso imele možnosti za katarzo. Odkritje pogrešanih oseb in njihova ekshumacija je najboljša pot za ponovno vzpostavitev zaupanja med ljudmi.”
Poslanka SDS Eva Irgl je v soboto na spominski slovesnosti z mašo ob 70-letnici povojnih pobojev pri rovu Sv. Barbare v Hudi Jami, bila osrednja govornica. Njene besede potrjujejo tudi humanisti in človekoljubi iz tujine, kakšen je tudi Amor Mašović iz BiH.

Ko bi šlo zgolj za to, kakor se z velikimi besedami v prispevku oznanja.
Ti isti, ki so jih usta polna bolečine na minule dogodke, so popolnoma brezbrižni na sedanje težave, sedanje krivice, ne dotakne se jih ničesar, celo kreatorji novih krivic so. (izbrisani, Leljakove pustolovščine, Irglco nič ne zanimajo brezposelni, lačni otroci itd)…
Tako da človek prihaja do zaključka, da gre izključno zato, kdo bo koga. So pa kosti zelo prikladne.
Propagatorjem teh zgoraj napisanih resnic ne verjamem nič.
Izrabljajo žalostne dogodke, za promocijo sebe in svoje politične opcije na način razdvajanja in prevrednotenja celotnega spektra dogajanja med II. sv. vojno.
So pa povojni poboji zločin.
Tako kot je sodelovanje in zaprisega nacistom zločin.
Dokler bodo levaki prikrivali resnico, tako dolgo ne bo sprave. Ne glede na to, katera generacije komunistov je na oblasti, saj te rane pečejo, dokler resnica in pokora nista na svojem mestu.
Komunisti nikoli ne bodo priznali svojih zločinov. To jim je imprintano v gene.
Spoštovani gos.
Nikjer po svetu ne postavljajo spomenikov qvizlingom.
ZAKAJ moramo v Sloveniji delti kaj takega..
Zaradi nekaj ljudi oziroma potomcev teh taistih qvizlingov ali?
ali pa za nabiranje političnih točk nekaterih.
Lep pozdrav iz Prekmurja
Joško
Res ne vem zakaj bi se morali spravljati z janšisti?
JA POLITIKIS POVEJ MI KJE SEM NAPISAL NE RESNICO????????????XR
Seveda ne verjamem Irglovi, še manj Janši in prav nič SDS-u.
Kr tako naprej…….z vsako tako neumnosti ki jih znate uprizarjat se oddaljujete od ljudi.
Zakaj bi se 95% slovencev ukvarjalo z vami če znate sami strelja v lastno koleno.
Zelo lepe in pietetne besede ga. Irglove!
Pa bom napisal kje je bilo ŠE VELIKO VELIKO HUJE kot v Hudi Jami. Na Rabu so od LAKOTE dnevno umirali žene in otroci na STOTINE !! Od lakote , na stotine okoli Božiča 42. Drugi star Oče ki je bil enako deportiran na Rab , kasneje v Gonars in Padovo mi je govoril da se ne sme pozabit kaj je bilo na Rabu NAJHUJE. Sam je preživel ker je občasno odnašal trupla da si dobil košček kruha več . 2, 3 dni so taki zdržali potem pa ne več . Pa ne zaradi umrlih odraslih možkih ali žensk. Teh se hitro navadiš odnašat. Vzdržat niso mogli ko so odnašali RAZPADAJOČA TRUPLA OTROK , kateri so tudi po en mesec pozimi nad njimi ležale njihove matere in še kakšen otrok . Matere so zakrivale zaradi koščka kruha da je en otrok mrtev da bi dale košček kruha drugemu otroku da mogoče preživi, dokler ni telesce razpadalo da je bilo v stanju gnitja. Poleti je reku več kot 3 tedne niso mogle mame spat na razpadajočih truplih z otroki. Smrad je bil grozovit, nepredstavljiv za naše dojemanje. Pobiranje tako razpadajočih trupel na vročem Rabu otrok pa nekaj NEPOJMLJIVEGA ZA NAS.
Zato je Bil Rab VELIKO VELIKO HUJŠI OD Hude Jame . A si predstavljate da so v hudi jami otroci in ženske in jih potem še mal hranijo da preživijo še malo , spijo pa TRUPLIH OTROK .
To ni nekaj kar si mi lahko sploh predstavljamo, še poboje si ne moremo predstavljat. Pišem pa to zaradi tega , ker so mi stari starši tako naročili da se teh GROZODEJSTEV ne sme pozabit. Zdaj jih veste tudi vi , kaj je bilo tem ljudem najtežje.
Tukaj se vidi,kako levičarski komentatorji nič ne delajo,da imajo čas pisati bedarije celo dopoldne!
Kaj tebe briga kaj jaz delam ? Kaj pa ti nimaš nič kaj bolj pametneg za delat kot brat ” levičarske ” komentarje na POLITIČNA PREDAVANJA SDSovcev ?
Dokler bodo mediji v Sloveniji rdeči, tako dolgo bo pri takšnih temah vladala vseprisotna cenzura.
Your comment is awaiting moderation,na Rabu so to delali Lahi,v hudo jamo so pognali bratje svoje brate.OK,se strinjam,da v jami niso tudi tisti,ki so si to zasluzili ali strpat jamo vse,ki so bezali pred rdecimi hordami,je pa zlocin proti clovestvu in zlocinci,povzrocitalji zlocinov se v pravnih drzavah kaznuje.Sem trdno preprican,da v Sloveniji zivi se veliko zlocincev,ki so ucstvovzali v teh zlocinih in jih je nujno treba poiskat in kaznovat,period!!!
…..ubogi na umu
Huda jama je najbolj svetleče ogledalo neokomunistov.
Kako tole boli levičarje,ko ne morejo zanikati svojih zločinov!!Ne znate drugega,kot obtoževat JJ in SDS!!Raje si poglejte svoje rdeče tajkune iz Foruma21,kaj so naredili iz gospodarstva!!Ste pa res ubogi na duhu!!
Ga. Irglovi čestitam za resnicoljubne in pogumne besede!
Primitivizem levosučnih ob najbolj bolečih temah najbolj privre na plan. Žalostno!
Kaj se bo v Sloveniji dogajalo, ko bo enkrat sprava dosežena? Prosim za resne odgovore!
Dušan.ljubljana pravi:
15. 06. 2015 at 11:37
JA POLITIKIS POVEJ MI KJE SEM NAPISAL NE RESNICO????????????XR
…………………………………….
Ev, to je koment enega, ko nič ni napiso, pa fprašuje, kaj je napiso. To je ziher… po statistiki… janšist
Resno sem ti Merci napisal odgovor ( kar velik z zgodovino sprave z Dr. Alojzijem Šuštarjem in predednikom Kučanom ) pa mi ne da tu da objavim. Če pa bi bi mi pa itak brisali. Zato sem kopiral na 24 ur … tam Iz neštetig grobišč najdeš pa si poglej . Pod star profi sem tam objvil.
Bivši predsednik Tuerk je svojčas jasno in glasno izjavil,da je zanj (in verjetno za vse komunajzarje) Huda jama drugorazredna tema.Torej nekaj nepomembnega.
Mimogrede,ta možakar se danes poteguje za položaj generalnega sekretarja UN,organizacije,ki obsoja vse vrste zločinov (preprečiti jih v glavnem ne more).Tako v preteklosti kot, žal, tudi danes.
Zanimiv patron je tale mož stoterih nickov, ki sliši tudi na ime Petrovc.
Toliko nespametnega ima povedati, da je moral samo na tej strani uporabiti najmanj sedem (7) nickov,
Kaj čaka Kučan, da ga ne odlikuje, saj se na podoben način trudi na vseh ostalih političnih blogih.
Tako je že napredoval, da se je zmožen tudi prepirati sam s seboj.
Nesojeni firerjevi ženi,JIJ-u in tistim,ki jih on najema verjamemo.
Ko pridemo pa mi na oblast,bo v slovenski ustavi napisano :
UDBO-JANŠEVIZEM in JANŠEVANJE , sta PREPOVEDANA !!!!
Samo en smrdljiv pdec je spustil, pa že misli, da bo prišel na oblat.
mefiĆ pravi,da je mislil,da je prdnil,se pa tako kot ponavadi FSRAL.
Your comment: ko govoriš in primerjaš Rab s Hudo jamo ter ostalimi neznanimi grobišči, ki so nastali po vojni pokažeš kakšen nesramen in neseznanjen bedak si. Na Rabu je v celem času, v času vojne umrlo nekaj več kot 1200 ljudi. Ne pozabi, v času vojne, ko so bili tukaj fašisti. Čeprav so bili hudodelci, so bili dosti manjši kot zlikovci po vojni. Samo v Hudi jami je nekajkrat več mrtvih duš, verjamem, da vsaj 95% njih, ki niso niti vedeli za kaj se gre in so bili živi pometani in zaprti v jamo. Kako si sploh upaš biti na svetu in zreti v obraz ljudem, ki te vsak dan hranijo? Ja to je vasa opcija, vzemi tistemu, ki je bedak in dela in daj tistemu, ki je pameten in lenuh. To ste naredili tudi leta 45, mučili narod 45 let in dokazano propadli zaradi nesposobnosti in nedelavnosti.