Borisu Pahorju za 100. rojstni dan čestital tudi italijanski predsednik Napolitano

3

Tržaškemu pisatelju Borisu Pahorju, ki danes praznuje 100. rojstni dan, je ob jubileju čestital tudi italijanski predsednik Giorgio Napolitano. Pisatelju se je zahvalil za literarno delo in za dolgotrajen in konkreten boj proti vsem totalitarizmom prejšnjega stoletja, poroča italijanska tiskovna agencija Ansa.

Priznanja, ki jih Pahor dobiva v teh dneh od prijateljev iz Slovenije in Trsta, so konkreten dokaz obnovitve prijateljstva med prebivalci Italije in Slovenije in Pahorjevega prispevka k iskanju resnice in vrednot svobode in pravičnosti, je v čestitki še zapisal Napolitano. (sta)

boris pahorFoto: arhiv Politikis.si

Št. komentarjev: 3
  1. opazovalec pravi

    Seveda iskrene čestitke Borisu Pahorju. Škandal komunajzarske televizije, ki je slavljencu vzela besedo in jo dalo komunajzarskim apartčikom je brezmejen.

  2. vstajnik pravi

    Škandal je tudi to, da o Borisu Pahorju piše Politikis, ki podpira domobrance, ki so izdali omenjenega. Nisem zasledila, da bi Največji domobranski sin čestital slavljencu.

  3. Vlado pravi

    Bi pa ob tej priložnosti lepše šlo brez ministra za kulturo.
    Bi pa človek ob tej Pahorjevi obletnici pričakoval kakšno izjavo vsaj od Novakove.
    Lahko tudi brez kamer.

Napišite komentar

Vaš e-poštni naslov ne bo objavljen