Požari okrog Sydneyja pripeljali do razglasitve izrednega stanja

0

Na širšem območju Sydneyja so zaradi obsežnih požarov v naravi razglasili stanje naravne katastrofe, prebivalce pa posvarili pred veliko nevarnostjo. Gre za najvišjo stopnjo opozorila pred nevarnostjo požarov. Tokrat je prvič, da se s tako nevarnostjo sooča največje avstralsko mesto, poroča francoska tiskovna agencija AFP.

Oblasti so opozorile, da so ogrožena življenja in domovi. “Nobena zgradba ne more prestati pogojev, ki so opredeljeni kot katastrofalni,” je opozoril načelnik gasilcev v zvezni državi Novi Južni Wales Shane Fitzsimmons.

Še posebej naj bi se stanje poslabšalo v torek, ko za območje Novega Južnega Walesa napovedujejo visoke temperature, močan veter in nizko vlažnost. Predsednica vlade te zvezne države Gladys Berejiklian je zato razglasila sedemdnevne izredne razmere.

Požari v Novem Južnem Walesu so doslej že uničili 150 domov in zahtevali tri smrtne žrtve. Več tisoč ljudi se je moralo evakuirati, zlasti na severu te avstralske zvezne države.

Z ognjenimi zublji pa se še vedno borijo tudi v zvezni državi Queensland, kjer pri gašenju več kot 50 požarov sodeluje več kot 1200 gasilcev. (sta/ured)

Napišite komentar

Vaš e-poštni naslov ne bo objavljen