Ortopedske operacije poslej tudi v zasebni ustanovi MD Medicina, tam pa ima Miro Cerar svojega osebnega zdravnika!?
Po četrtkovem koalicijskem sestanku je jasno, da se bo premier Miro Cerar izločil iz morebitnega glasovanja vlade o soglasju za dodelitev ortopedskih operacij zasebni ustanovi MD Medicina. Koalicijskim partnerjem je namreč razkril, da ima v centru MD Medicina osebnega zdravnika.
Vlada sicer v četrtek ni obravnavala predloga širitve splošnega dogovora, v katerega bi vnesli prerazporeditev sredstev za skrajševanje čakalnih vrst koncesionarju MD Medicina. So pa o tem govorili koalicijski partnerji, ki so od ministrice za zdravje Milojke Kolar Celarc zahtevali dodatna pojasnila v zvezi z MD Medicina.
Hkrati pa jim je Cerar razkril, da ima v okviru centra MD Medicina osebnega zdravnika. Kot so v kabinetu predsednika vlade pojasnili za Dnevnik, je Cerar ta podatek razkril “iz želje po transparentnosti” ter da ni nikoli posegal v pristojnosti ministrstva. Cerar je koalicijskim partnerjem zagotovil, da se bo, če bo vlada odločala o omenjenem centru, izločil iz postopka odločanja. Smešno, kot da bo zaradi tega sam postopek tekel bolj transparentno. Takšne odločitve se namreč sprejmejo že precej prej, preden to uradno še potrdi kakšna leva vlada.
Ministrica Kolar Celarčeva bo sicer ponovno pregledala seznam izvajalcev za enkratni dodatni program skrajševanja čakalnih vrst, preverila, v kolikšni meri so izvajalci sposobni opraviti vse storitve, ki so jih sporočili ministrstvu, in koliko imajo nedopustno dolgo čakajočih bolnikov. Šele nato bo po potrebi šla v spremembo splošnega dogovora.
Je pa v četrtek poudarila, da so bili vsi postopki glede razporeditve programa MD Medicina izpeljani v skladu z zakonodajo. Opozorila je, da ima MD Medicina podeljeno koncesijo za celotno področje ortopedije z odločbo iz novembra 2006. Koncesijo ima za nedoločen čas. Tako je zavrnila navedbe, da jim je podelila koncesijo. (sta/ured)

Pa naključje dragi moji, pa saj Cerar ni takiiiiiiii… saj si je tudi dvojne potne stroške poračunal po “””pomoti”””…
Ko Cerarja vidim, mi slabo postane, eden največjih lažnivcev v državi, ki se ima za visoko moralno osebo. Dokaz, da oblast pokvari prav vsakega, tudi univerzitetnega profesorja!
Ta je res pacient in to največji! Peljite ga že enkrat na Polje, da več ne bo mogel škode delati Sloveniji in državljanom.
Polhn k…..c imam tega poštenjaka!