Gasilci so vso noč gasili stanovanjsko stolpnico v Londonu, ki jo je v sredo zajel obsežen požar, a ognja še niso uspeli pogasiti. Nadaljuje se tudi iskanje pogrešanih na pogorišču, poročajo tuje tiskovne agencije.
Po poročanju medijev je bilo ob izbruhu požara v sredo ponoči v stolpnici okoli 600 ljudi. Gasilci so jih rešili 65, številni so iz goreče stavbe prišli sami, za mnogimi pa se je izgubila vsaka sled.
Vzrok požara še ni znan, v javnosti pa se pojavljajo številna ugibanja. Eden od stanovalcev iz četrtega nadstropja stolpnice, ki se je z družino uspel rešiti iz goreče zgradbe, je dejal, da je požar izbruhnil v njegovem nadstropju, v stanovanju njegovega soseda, ki mu je eksplodiral hladilnik.
Britanska premierka Theresa May je v sredo zvečer obljubila temeljito preiskavo vzroka požara, ki ji bodo, če bo potrebno, sledili ustrezni ukrepi.
Stolpnica Grenfell Tower s 120 socialnimi stanovanji je bila zgrajena leta 1974, lani pa so jo obnovili. Obnova je stala 8,6 milijona funtov (9,7 milijona evrov), med njo pa so stanovalci opozarjali ravno na požarno nevarnost in na dejstvo, da je dostop za gasilska vozila do stolpnice močno omejen. Na slabo požarno varnost naj bi opozarjali že leta. (sta)

