Rekordno število prostih delovnih mest je konec leta potisnilo zaposlenost v Nemčiji na najvišjo raven doslej, kažejo danes objavljeni podatki. Vrednost kazalnika, ki meri razpoložljiva delovna mesta, je decembra na letni ravni narasel za 21 točk na 227 točk, število zaposlenih pa se je tudi na račun migrantov povečalo za odstotek na 43,4 milijona.
Zaposlenost se je v največjem evropskem gospodarstvu povečala že deseto leto zapored, je poročala nemška tiskovna agencija dpa. “Večja zaposlenost domače populacije in migrantov je izničila negativne učinke demografskih učinkov,” je danes pojasnil nemški statistični urad. Nemčija je namreč med državami z najhitreje starajočim prebivalstvom.
Dobre razmere na trgu dela poganjajo nemško potrošnjo, ki je postala ključni element gospodarske rasti v Nemčiji. Analitiki pa napovedujejo, da bodo v torek predstavljeni podatki pokazali padec stopnje brezposelnosti na rekordnih šest odstotkov. (sta)

Seveda se je povečala zaposlenost tudi na račun migrantov.Namreč za krotenje rjavih in črnih divjakov rabiš veliko policajev.To je vsakemu belemu bebcu jasno razen zblojenim levakom, oziroma po domače “komunajzarjem”.
hoj
Je pa Nemčijo lan zapustilo tudi 700 tisoč domorodcev.
čao