Zunanji ministri članic zveze Nato bodo danes v Bruslju odločili o članstvu Črne gore v zavezništvu. Po neuradnih napovedih lahko država pričakuje pozitivno novico, da bo postala 29. članica Nata. Slovenijo na dvodnevnem zasedanju v Bruslju zastopa minister Karl Erjavec.
Druga tema drugega dne zasedanja zunanjih ministrov v Bruslju je Ukrajina. Preučili bodo podporo ukrajinskim varnostnim silam v okviru skrbniških skladov na področju poveljevanja, logistike in kibernetske obrambe.
Prvi dan zasedanja v torek so ministri podaljšali misijo za urjenje afganistanskih varnostnih sil v leto 2016, sprejeli strategijo o hibridnem vojskovanju in obljubili nadaljnje ukrepe za zagotavljanje varnosti v zaveznici Turčiji.
Na večerji so razpravljali o tem, kako obnoviti predvidljivost v odnosu z Rusijo ter izboljšati transparentnost in obvladovanje tveganj, da bi se izognili incidentom, kakršen je bil ruska sestrelitev ruskega vojaškega letala. (sta)

