V Slovenskem državnem holdingu (SDH) odziva britanskega zasebnega naložbenega sklada Cinven na sredino odločitev nadzornikov SDH v postopku prodaje Telekoma Slovenije ne komentirajo. Kot so za STA povedali v holdingu, uradnega odziva Cinvena še niso dobili.
SDH je sicer Cinven že v sredo obvestil o sklepih nadzornega sveta. Ta je potrdil osnovno Cinvenovo ponudbo, ni pa obravnaval v torek podanih Cinvenovih dopolnil k ponudbi, ker so ta nesprejemljiva za upravo SDH.
Cinven je namreč prav tako v sredo uradno potrdil, da je dopolnil svojo že podano končno ponudbo za večinski delež v Telekomu. Dopolnil jo je zaradi zamud v postopkih regulatorne presoje Telekomovega prevzema Debitela in transakcije s hčerinsko družbo v Makedoniji.
Britanski sklad je nato danes v pisnem odzivu poudaril, da je dopolnilo k osnovni zavezujoči ponudbi z 20. maja njen sestavni del, brez katerega ne bi mogel nadaljevati s postopkom zaključka transakcije nakupa skoraj treh četrtin Telekoma Slovenije. Ob tem so zapisali, da po njihovem razumevanju ponudba ni bila sprejeta.
V Cinvenu so sicer prepričani, da je predlagano dopolnilo koristno za vse vpletene strani, ker zmanjšuje tveganje za neuspešen zaključek transakcije, in ob domnevi, da bosta omenjena posla v Sloveniji in Makedoniji pridobila potrebna soglasja regulatorjev, ne spremeni ekonomskih pogojev ponudbe.
Nadzorniki SDH so sicer upravo holdinga na čelu z Matejem Pircem zadolžili, da s Cinvenom uskladi končno besedilo pogodbe, nato pa bodo zopet odločali o končnem soglasju k prodaji. To naj bi se zgodilo predvidoma v roku enega tedna.
Kot je v sredo povedal Pirc, je bil tako storjen velik korak k prodaji Telekoma, ni pa družba še prodana. Uprava bo morala v pogajanjih upoštevati tudi sklepe vlade kot skupščine SDH z minule nedelje. Ta je zahtevala, da se v pogodbo vnesejo določila o ohranitvi statusa samostojne družbe in sedeža Telekoma v Sloveniji ter opcijska pogodba o odkupu družbe Soline. (sta)

