Spet kršenje ustave? Trem članom družine Zagožen je okrožno sodišče zamrznilo skoraj vse premoženje!?

14

Trem članom družine Zagožen je okrožno sodišče zamrznilo precej premoženja, ki ga bo tožilstvo poskušalo odvzeti s tožbo v pravdnem postopku kot premoženje nezakonitega izvora. Marija Zagožen sklep o začasnem zavarovanju premoženja izpodbija na ustavnem sodišču, poroča današnje Delo.

Specializiranemu tožilstvu je po navedbah časnika že oktobra lani uspelo doseči začasno zavarovanje na štirih hranilnih vlogah pri banki BKS v Celovcu, katerih lastnica je Marija Zagožen, pooblaščenec pa sin Matej, na novo pa je sodišče odredilo začasno zavarovanje na nepremičninah, bančnih računih, avtu, delnicah in premoženju v skladih.

Tožilstvo je v finančni preiskavi pretresalo premoženje Zagožnovih od 1. januarja 2000. Primerjava prihodkov in izdatkov pokojnega Jožeta Zagožna, ki ga je v zadevi Patria tožilstvo obdolžilo terjanja in sprejemanja nagrade, a je kazenski postopek septembra 2013 zaradi njegove smrti ustavilo, je pokazala za 837.309 evrov nepojasnjene razlike v premoženju, Zagožen pa je premoženje prenašal na družinske člane.

Sklepe o zamrznitvi premoženja, ki so bili izdani še med finančno preiskavo, Marija Zagožen izpodbija z ustavno pritožbo. Hkrati je vložila pobudo za oceno ustavnosti zakona o odvzemu premoženja nezakonitega izvora, piše Delo. Sodišče se v teh sklepih ni opredelilo do njenih navedb, prav tako ni obrazložilo svojih stališč, s čimer ji je bila kršena ustavna pravica do enakega varstva pravic, v ustavni pritožbi navaja odvetnik Marko Bošnjak iz Odvetniške družbe Čeferin.

Če bi sodišče ravnalo pravilno in dejansko presodilo, ali so v konkretnem primeru izpolnjeni vsi pogoji za odreditev začasnega zavarovanja premoženja domnevno nezakonitega izvora, torej tudi pogoj utemeljenih razlogov za sum, da je bilo storjeno kataloško kaznivo dejanje, bi moralo predlog tožilstva za začasno zavarovanje zavrniti, je prepričan Bošnjak. Ne pokojni Zagožen v kazenskem postopku ne njegova žena v postopku zamrznitve premoženja nista imela možnosti izpodbijati trditve tožilstva, obtožni predlog pa sam po sebi ni dokaz in ni isto kot obtožnica, zoper katero je mogoče vložiti ugovor, Bošnjaka povzema Delo.

Bošnjak opozarja tudi na judikat Evropskega sodišča za človekove pravice, da odvzem premoženja nezakonitega izvora ne more biti ukrep, ki bi se nanašal na osebo, ki ni bila spoznana za krivo kaznivega dejanja. Z zamrznitvijo premoženja pa je sodišče očitno izhajalo iz domneve krivde, čeprav Zagožen ni bil pravnomočno obsojen. (sta)

marija zagozen

Št. komentarjev: 14
  1. Narim pravi

    Pokojnikovo premoženje sumljivega izvora še po smrti ne da miru.

    Pa tko pošten človk je bil.

    Čudn da Pučniku niso kej tacga priredili.

    Ljudmila in Tonin tud nimata tovrstnih problemof.

    Ja, nedoumljiva so pota Goshpodova.

  2. Star partizan pravi

    Kaj pa znajo tile tovariši,

  3. Kr En pravi

    Pa ne moreš verjet, vsaka baraba ali njen družinski član gre na US in najde nekaj, da se priožuje, Če komu ne gre zaupat je to US in nihče drug !!

  4. borec pravi

    BANDA KOMUNISTIČNA

  5. klemen pravi

    Navadni rdeli banditi!!!!

  6. MIRAN pravi

    Kaj bi dal, da vse komunajzle vrag k sebi vzame 🙂

  7. sanja pravi

    Takšne, ki so kar koli imeli so včasih zmetali v rove. Zgodovina, iz 45, se ponavlja.
    Kdaj bomo na vrsti mi?
    Ja še kar volte komuniste, slovenski volivci so itak postali sinonim za podhranjeno inteligenco -80%
    Torej normalnih je samo 20%
    Rezultati zadnjih volitev.

  8. rene pravi

    Fišer bo na koncu spustil samo en tihi murgelski prdec.

  9. ufff pravi

    sanja pravi:
    22. 04. 2015 at 15:48

    Takšne, ki so kar koli imeli so včasih zmetali v rove. Zgodovina, iz 45, se ponavlja.
    Kdaj bomo na vrsti mi?
    Ja še kar volte komuniste, slovenski volivci so itak postali sinonim za podhranjeno inteligenco -80%
    Torej normalnih je samo 20%
    Rezultati zadnjih volitev.

    uffffff ufffffff uffffffff uffffffff uffffffffff.

  10. marta pravi

    Ali bo kdo objavil poimensko (tako kot za Zagožnove), prosim, katerim našim državljanom so do sedaj že zamrznili ali odvzeli premoženje?

  11. Boske pravi

    Če bodo utemeljeno izpodbijali sklepe sodišča o zamrznitvi premoženja, ni hudič da jim zamrznitve ne bi odpravili.

  12. Miran pravi

    MIRAN pravi:
    22. 04. 2015 at 15:27
    Kaj bi dal, da vse komunajzle vrag k sebi vzame

    ——-
    Kaj boste vi dajali?
    Vi ste navajeni zgolj krasti.
    🙁

  13. Stric pravi

    Orodje udbe, krivosodje – dela samovoljno dalje po starem. Dol jim visi za moje človekove pravice. Tako kot 1945, jih tudi 2015 ne priznavajo. Krivosodje vodi udbovski kader, ki je preverjen – beri – krši človekove pravice. Vse za ohranitev režima.

  14. brane pravi

    To da levaki spet kršijo ustavo ni vprašanje, ampak dejstvo. Počasi bo res potrebno uvesti 2. slovensko republiko, kjer ne bo mesta za rdečo oligarhijo.

Napišite komentar

Vaš e-poštni naslov ne bo objavljen