V celjski bolnišnici je nedovoljenega prejemanja daril osumljen kirurg

3

Direktor celjske bolnišnice Marjan Ferjanc je v izjavi za medije povedal, da je današnja kriminalistična preiskava potekala zoper enega izmed zdravnikov v bolnišnici, ki je osumljen nedovoljenega prejemanja daril. Ta zdravnik je bil namreč član komisije za javna naročanja in naj bi od dobaviteljev prejemal darila.

Ferjanc je dejal, da so kriminalistom izročili dokumentacijo glede javnega naročanja zdravstvenega materiala, šlo je za obdobje med leti 2008 in 2013, nekaj dokumentacije pa še zbirajo. Na vprašanje, za katerega zdravnika gre, Ferjanc ni želel odgovoriti, pojasnil je le, da ta zdravnik že dolga leta dela v celjski bolnišnici, ni vodja oddelka in nima zasebne ambulante.

Po neuradnih informacijah gre za kirurga Miodraga Vlaovića, ki pa ni član ožjega vodstva bolnišnice.

Ferjanc še ne ve, za koliko je bila celjska bolnišnica oškodovana. Če se bo ugotovilo, da je bolnišnica oškodovana, bodo sprejeli določene ukrepe zoper zdravnika v preiskavi. (sta)

korupcija zdravnik(fotografija je simbolična)

Št. komentarjev: 3
  1. MEFISTO pravi

    Tresla se je gora in rodila se je miš.

    Izplen piarovsko podprte policijske akcije, v kateri naj bi sodelovalo 115 kriminalistov in za katero si pripisuje poglavitne zasluge Gregor Virant, so štirje manj znani zdravniki in dva radiologa.

    Toliko koruptivnih zdravnikov pa pozna namreč vsak nekoliko bolj osveščen Slovenec.

  2. BUZO pravi

    Za kotrupcijo v zdravstvu mora nekdo odgovarjati. Najbolje bi bilo, da odgovarjajo snažilke v UKC ali vozniki rešilcev.
    Sicer pa, smisel preiskave je , da se nekaj dogaja in imajo kriminalisti in novinarji službo.

  3. cincamarinca pravi

    Ljubljanski padar Zoran Milošević ( nalika z nekim drugim Zoranom ni slučajna) je preje za kar 101.000 evrov podkupnin.Materi državi pa preprosto ni mar.Seveda,saj je že dolgo v komi.

Napišite komentar

Vaš e-poštni naslov ne bo objavljen