Tokrat malo “alienska” anketa Planet TV: SD daleč najmočnejša, Desus raste, SDS pada.

8

Socialni demokrati so s 26 odstotki podpore še naprej najmočnejša stranka v državi, podpora pa ji je glede na prejšnji mesec še nekoliko zrasla, kaže raziskava javnega mnenja, ki jo je za Planet TV izvedla agencija Episcenter. S 15,8 odstotka podpore se je na drugo mesto uvrstila SDS, stranka DeSUS je na tretjem mestu prehitela Pozitivno Slovenijo.

Stranko DeSUS po anketi Episcentra podpira 11,3 odstotka tistih, ki bi šli na volitve. Stranka premierke Alenke Bratušek je zdrsnila na četrto mesto, na voliščih bi jo obkrožilo 7,7 odstotka volivcev. SLS podpirajo štirje odstotki ljudi, ki bi volili, Nov Slovenija in Državljanska lista pa sta se s 3,7 in 1,9 odstotka glasov znašli pod parlamentarnim pragom.

Najmočnejša vladna stranka SD je sicer glede na september izboljšala svoj položaj, saj bi jo na volitvah podprlo za skoraj tri odstotne točke več ljudi kot septembra. Stranko SDS bi podprlo dva in pol odstotka manj ljudi kot septembra.

Od avgusta podpora raste tudi stranki DeSUS, medtem ko od septembra pada Pozitivni Sloveniji. Še naprej se nadaljuje tudi trend padanja podpore SLS, ki je glede na september izgubila skoraj tri odstotne točke, in hudo padanje podpore Novi Sloveniji, ki ima ta mesec samo 3,7-odstotno podporo, medtem ko je še avgusta uživala 8,6-odstotno podporo. Na zadnjem mestu je že nekaj časa Državljanska lista. Anketa še kaže, da bi skoraj 18 odstotkov vprašanih volilo druge stranke.

Anketiranci so odgovarjali tudi na vprašanje, katere stranke zagotovo ne bi volili. Največ, kar 55,1 odstotka vprašanih, je odgovorilo, da zagotovo ne bi volili stranke SDS. 39 odstotkov vprašanih ne bi volilo stranke Pozitivna Slovenija. Na tretjem mestu je stranka NSi, katere ne bi volilo 21,2 odstotka vprašanih, SD pa ne bi volilo 15 odstotkov anketirancev. Sledijo še DeSUS (13,1 odstotka), DL (13 odstotkov) in SLS (10,7 odstotka).

Episcenter je telefonsko raziskavo javnega mnenja izvedel med 14. in 23. oktobrom na reprezentativnem vzorcu 1000 polnoletnih oseb. Na vprašanje o strankarskih preferencah so odgovarjali le tisti, ki so dejali, da bi se volitev zanesljivo, verjetno ali mogoče udeležili. Takšnih anketirancev je bilo 509. (sta)

SAMSUNGBojda je stranka, ki se združuje pod socialističnim kladivom in srpom daleč najpriljubljenejša stranka v državi. 

Št. komentarjev: 8
  1. Janko rašl pravi

    sanja svinja kukuruz, a kukuruza nema…

  2. miha pravi

    Večkrat so me že poklicali s katere od agencij, ki delajo tovrstne raziskave. Vedno jih zavrnem. Tako, kot ves (dominantni) medijski sistem v Sloveniji, ignoriram tudi njih, ne želim biti orodje njihovih manipulacij, neunosti in laži.
    Že dalj časa spremljam poročila samo še na ORF, ker tukaj nimam kaj gledati ali poslušati.
    Če bi v Sloveniji samo za nekaj tednov izklopili dominantna trobila, bi se javno mnenje prav hitro radikalno spremenilo (postalo bi pač normalno).

  3. tigrica pravi

    A ko pa sds-ovcam podpora pada, je anketa alienska.
    Za valjat od smeha.

    Počakajmo na volitve, upam, da bo zmagala sds in potem
    se nam bo vsem lepo godilo…

  4. hajzl pravi

    Hahahahahahaha…

    Anketiranci so odgovarjali tudi na vprašanje, katere stranke zagotovo ne bi volili. Največ, kar 55,1 odstotka vprašanih, je odgovorilo, da zagotovo ne bi volili stranke SDS.

    Zgleda, da je raja začela čitat komentare jajčobanof na Politem kisu… 😀 😀

  5. MEFISTO pravi

    Modri mefisto je bil vedno previden in počakal na konec boja.Šele potem sem previdno in počasi lepo od zadaj prilezel v prve vrste zmagovalcev.

  6. MEFISTO pravi

    Petrovc je zgoraj pod Mestiovim nickom vendarle priznal, da bo na koncu zmagala SDs, sicer odločnega Mefista ne bi bilo zraven.

    Množično glasovanje za Desus dokazuje, da so bili anketirani pretežno dementni upokojenci in naivne ostarele gospodinje, ki se še edini oglašajo na klice s stacionarnih telefonov.

  7. MEFISTO pravi

    Odločni mefisto pravi.Kam neki pada sds? saj je že ves čas na dnu mlakuže.

  8. MEFISTO pravi

    Blagi mefisto je vedno govoril, bodimo realni in zavedajmo se da smo izmečki in izdajalci slo.ljudstva.

Napišite komentar

Vaš e-poštni naslov ne bo objavljen