Mariborska SDS: Naj se konča nadaljnje siromašenje štajerske prestolnice

4

V mariborskem mestnem odboru SDS so se odzvali na informacije o srečanju vlade in vodstva Mestne občine Ljubljana. Kot so zapisali v današnji izjavi za javnost, so lahko sprejeti sklepi, ki jih je mogoče razbrati iz zapisnika srečanja, za Mestno občino Maribor in vzhod države zaskrbljujoči, zato župana in mariborske poslance pozivajo k ukrepanju.

V mariborski SDS zatrjujejo, da iz nekaterih zapisanih sklepov iz omenjenega sestanka izhaja, da vlada glavno mesto v primerjavi z ostalimi občinami postavlja v privilegiran položaj, čeprav to dosega 120 odstotkov povprečja bruto družbenega produkta Evropske unije, Maribor pa samo 70 odstotkov, na kar opozarjajo tudi gospodarstveniki v mestu.

Zaradi omenjenih dejstev v SDS od župana Andreja Fištravca in mariborskih poslancev Dragana Bosnića, Petra Vilfana, Boruta Ambrožiča, Janeza Ribiča, Matevža Frangeža in Majde Potrata zahtevajo pojasnila in ukrepanje, s katerim bodo preprečili nadaljnjo siromašenje Maribora.

Fištravca med drugim sprašujejo, kako komentira omenjeno srečanje in sprejete sklepe ter kako razume enakomeren regionalni razvoj v Sloveniji s posebnim poudarkom na razvoju mesta Maribor.

Glede na to, da prejšnji teden sprejeti rebalans mestnega proračuna znižuje investicijske transferje in odhodke za 9,3 milijona ter povečuje tekočo porabo za 4,7 milijona, jih zanima tudi, kakšen razvoj mesta pričakujejo glede na to, da se tudi kohezijska sredstva za preostalo Slovenijo in Maribor zmanjšujejo.

Župana in poslance v mariborski SDS še sprašujejo, ali se ne bo s takšnimi ukrepi še poslabšala zaposlitvena situacija v mestu, zato želijo tudi od slednjih izvedeti, kaj bodo v zvezi z razmerami v mestu storili mariborski poslanci v državnem zboru.

Svet stranke SDS se je na sobotni seji v Lendavi med drugim seznanil z zapisnikom sestanka med vlado in MOL, ki je bil konec julija letos, iz njega pa po njihovem mnenju izhaja, da je slednja pravzaprav nadrejena vladi. Ta dokument je po oceni sveta SDS dobra ilustracija za sedanjo vlado značilnega diskriminatornega pristopa do ustavno zapovedanega enakomernega razvoja države. (sta)

maribor centerV Mariboru se zapirajo trgovine, zaposlitvena situacija pa je vse bolj črna.

 

Št. komentarjev: 4
  1. pridanič pravi

    Bančniki Janšo postavili na LAŽ.

  2. keks pravi

    torej naj sds-ovci odstopijo in razbremenijo mestno blagajno,saj tako ali tako ,od njih ni nobene koristi!

  3. pridanič pravi

    Bravo keks.Spet so OVCE naletele na lastno mino.

  4. zakaj pravi

    zakaj tile titovi pionirji samo blejajo in ponavljajo, da so murglske ovce?
    Pa saj to vsi ljudje že vemo, da ste nepismeni pridanići in murglski pozitivno srbski zločinci.

Napišite komentar

Vaš e-poštni naslov ne bo objavljen