Planinca sta se zaplezala pod Triglavom in zaradi vetra morala prenočiti v steni!

0

V petek popoldne sta se planinca zaplezala v severni triglavski steni. Kljub hitri intervenciji gorskih reševalcev in posadke Slovenske vojske s helikopterjem ju zaradi močnega vetra niso mogli rešiti, planinca pa sta morala prenočiti v steni. Po zadnjih podatkih kranjske izpostave uprave za zaščito in reševanje sta planinca že na poti v dolino.

V reševanje so aktivirali gorske reševalce Postaje Gorske reševalne službe (GRS) Mojstrana, dežurno ekipo GRS z Brnika in posadko s helikopterjem SV. Helikopter je poletel na kraj dogodka, vendar reševanja ni bilo mogoče izvesti zaradi močnega vetra, so sporočili iz Centra za obveščanje RS.

Reševanje so zaradi mraka prekinili, planinca pa sta morala prenočiti. Z reševanjem so nadaljevali že zgodaj zjutraj in je v zaključni fazi, planinca pa sta že na poti v dolino, so za STA pojasnili v kranjski izpostavi uprave za zaščito in reševanje. (sta)

triglav

 

Napišite komentar

Vaš e-poštni naslov ne bo objavljen