Gallusova dvorana Cankarjevega doma bo od drevi do ponedeljka, 31. decembra, vsak večer gostila skupino Cirque Eloize z akrobatskim performansom Cirkopolis v režiji Davea St-Pierra in Jeannota Painchauda. Predstava bo ponudila nepretrgan tok akrobacij, glasbe, podob in iluzije, s katero bodo umetniki ustvarili domišljijsko pokrajino.
V predstavi oziroma metropoli sodobne cirkuške umetnosti bo 12 umetnikov izvajalo akrobatske discipline, kot so žongliranje z diabolom, trapez, vratolomne vaje na vrvi in odskočni deski, vragolije z obroči in drogi, skupinske akrobacije in kontorzija. S platni in prosojnimi zasloni bodo umetniki ustvarili sanjsko scenografijo, polno nadrealne in klovnovske umišljenosti, so sporočili iz Cankarjevega doma.
Nova stvaritev kanadske umetniške skupine Cirque Eloize se giblje med resničnostjo in iluzijo, v gledalcu porodi razmišljanje o vsakodnevni ustaljenosti in družbenih vedenjskih obrazcih ter introspekcijo o najglobljem hrepenenju. Delo Cirkopolis sta, kot piše na spletni strani Cankarjevega doma, navdihnila filma Metropolis Fritza Langa in Brazil Terryja Gilliama, ki obsojata zatiralno naravnanost nepravičnih in totalitarnih družb.
Nastopajoči igrajo skrivnostne like, ki hrepenijo po svobodi. Po odru skačejo, se vrtijo in sukajo, si prizadevajo poseči po nebu, dozdevno lahkotni kot pero. Kot običajno tudi tokrat Cirque Eloize prepleta različne umetniške zvrsti, kot so cirkuške veščine, dramska umetnost, sodobni ples, strip in video projekcije. Neukrotljivo energično in obenem humorno odrsko delo nagovarja k premiku zavesti. V scenskem spektaklu Cirkopolis, ki je primeren tudi za otroke starejše od šestih let, ne nastopajo živali, še piše na spletni strani Cankarjevega doma.
Cirkuški artisti so v Gallusovi dvorani gostovali že dvakrat. Leta 2005 so občinstvo zabavali s predstavo Nomad, dve leti pozneje pa še s spektaklom “Nebbia” (Megla). (sta)

Do you have a spam issue on this site; I also am a
blogger, and I was wanting to know your situation;
many of us have developed some nice procedures and we are
looking to exchange solutions with others, please shoot me an email
if interested.