Volivke in volivci, ki se v nedeljo ne bodo mogli udeležili volitev predsednika republike, lahko svoj glas oddajo na predčasnem glasovanju, ki se začenja danes.
Predčasno glasovanje bo potekalo od danes do četrtka med 9. in 17. uro. Volivke in volivci lahko svoj glas oddajo na sedežih upravnih enot, v Ljubljani pa tudi na izpostavah Vič, Moste-Polje, Šiška, Center in Bežigrad.
Volivci lahko na predčasnem glasovanju glasujejo le na tisti upravni enoti, na območju katere imajo stalno prebivališče, sicer pa je glasovanje povsem enako kot na dan referenduma. S seboj naj prinesejo osebni dokument ter obvestilo okrajne volilne komisije, ki so ga dobili na dom.
V četrtek pa se bo iztekel rok, do katerega je mogoče zahtevati nekatere posebne oblike glasovanja. Volivci, ki bi želeli glasovati zunaj kraja stalnega prebivališča, bodo to lahko v nedeljo storili na posebnih voliščih.
Prav tako do četrtka je mogoče zaprositi tudi za glasovanje na domu. Volivce, ki zaradi bolezni ali slabše gibljivosti ne bodo mogli priti na volišča, bo v nedeljo na domu obiskal t. i. leteči odbor. Isti dan se izteče tudi rok, do katerega lahko volivci zahtevajo glasovanje na volišču, ki je dostopno invalidom.(sta)
(foto: arhiv Demokracije)

Kritika Politikisu1
Vsak dan je nešteto dogodkov, Politikis pa ne zna izbirati tem, ki zanimajo rdečkarje.
Vrle desničarje pa prikrajša za priložnost, da bi nevedne in zapeljane rdeče brate primerno izobraževali, poučili o njihopvih škodljivih zmotah in vsaj kako rdečo dušo rešili pred večnim pogubljenjem.
NI res, ta tema nas zanima, ker bo to eden od treh glasov katere bo dobil g. ZVER, glasove bodo oddali, g. Zver, gospa Zver in mefisto.