Plaz, ki se je na himalajski gori Manaslu sprožil v noči na nedeljo, je po zadnjih podatkih terjal najmanj enajst smrtnih žrtev, večinoma Evropejcev, pet alpinistov še pogrešajo, poroča nemška tiskovna agencija dpa, ki se sklicuje na nepalsko reševalno službo. Alpiniste je plaz zasul ponoči v taboru, medtem ko so spali.
Zaradi slabega vremena so reševalno akcijo v nedeljo prekinili, danes pa so jo nadaljevali, trajala pa bo verjetno še nekaj dni, je sporočila nepalska reševalna služba. Reševalci so 18 alpinistov prepeljali na varno.
Kot so povedali preživeli, se je plaz sprožil sredi noči, ko so v šotorih spali. Plaz se je sprožil na višini 7400 metrov in je s seboj odnesel del tabora na okoli 6800 metrih nadmorske višine.
Manaslu je osma najvišja gora na svetu in velja za eno najbolj nevarnih. Najhujša nesreča na tej gori se je zgodila leta 1972, ko je sneg zasul južnokorejsko odpravo. Umrlo je 15 ljudi.(sta)
