Ljubljanski nadškof metropolit in predsednik Slovenske škofovske konference (SŠK) Anton Stres je v svojem in v imenu vseh članov SŠK izrekel moralno podporo Francetu Rodetu. Stres verjame, da člani Katoliške cerkve ne bodo nasedli “konstruktom, lažem in polresnicam” ter da bo zgodba na sodišču dobila “razsodbo in sklep, kakor ju zasluži”.
Stres, kot je zapisano v njegovi izjavi na spletnih straneh SŠK, iz tujine (trenutno se mudi v Parizu, kjer vodi duhovne vaje) “z globoko žalostjo in hkrati ogorčenostjo spremlja nov pogrom proti Katoliški cerkvi v Sloveniji preko napada na kardinala Rodeta”. Hkrati Rodetu “v teh težkih trenutkih zanj, ko hočejo nekateri zelo načrtno oblatiti njegovo dobro ime”, v svojem in v imenu vseh članov SŠK izreka “vso moralno podporo”.
Stres je, kot piše, vesel, ko vidi, kako so Rodetovi odgovori “jasni, prepričljivi in pogumni”, hkrati pa verjame v slovenski pravni red ter v to, “da bo ta zgodba dobila na sodišču razsodbo in sklep, kakor ju zasluži”. Vse člane Katoliške cerkve v Sloveniji je tudi zaprosil, da se združijo v molitvi za edinost v Cerkvi. Škofovska konferenca je zbor škofov Katoliške cerkve določenega naroda ali ozemlja in kot taka predstavlja najvišjo ustanovo posamezne krajevne Cerkve.
Matej Pavlič iz Rodetove pisarne je danes za STA tudi pojasnil, da so celotno zadevo predali odvetniški pisarni, zato v zvezi s prihodnjimi ravnanji kardinala za zdaj ne bodo dajali pojasnil. Ko bo kaj novega, pa bodo, kot je povedal, to sporočili javnosti. Ob tem je vnovič zatrdil, da je celotna zgodba glede Rodetovega domnevnega očetovstva neresnična in da kardinala Rodeta prikazuje “v lažni luči”.
Iz tajništva nunciata pa so sporočili, da apostolski nuncij v Sloveniji Juliusz Janusz zadeve ne bo komentiral, saj da gre “za osebno zadevo gospoda Rodeta”, je poročal POP TV.(sta)
Ljubljanski nadškof metropolit in predsednik Slovenske škofovske konference Anton Stres je v svojem in v imenu vseh članov SŠK izrekel moralno podporo Francetu Rodetu. (foto: arhiv Demokracije)

No, zdaj pa naj se iskaže, kdo je iskren in kdo drži figo v žepu.
Rode pravi, da je takoj pripravljen na DNA test. Če se ta opravi še ta teden, bodo naslednji teden rezultati znani.
Kdorkoli bo zadevo zavlačeval, je lažnivec in orodje v rokah tistih stricev iz ozadja, ki so si afero Rode izmislili.
Vrana vrani ne izkljuje oči. Zakaj pa prečastiti Stres ni vzel v bran Urana.
Mudo, strici iz ozadja so lahko tudi na desnici.
pavlič….hahahahahah….da boste tiho?….hahahahahaha, to je kar balkanske podivjane rdeče svinje UPAJO……hahahahah…100% monopol nad novincami, nad mediji, nad prevladujpčo rdeče svinsjko mafijsko kulturo….to je to, zbudite se…hahahahha…ali pa tudi ne…..hahahahaha…
Napisal sem “kdorkoli bo zadevo zavlačeval, je lažnivec in orodje v rokah tistih stricev iz ozadja, ki so si afero Rode izmislili”.
Nikjer nisem napisal, iz katere strani so ti strici.
Zadeva je lahko rešena v roku tedna do 10 dni in zanimivo bo videti, kdo bo sodeloval, kdo pa bo zavlačeval in se sprenevedal.
Seveda, Stres in Slovenska škofovska konferenca podpirata Rodeta!!!
Absolutno je to res! Hahaaaa, politikis! Vidim, da ne spoštujete nazive imenovanih? A so to ljudje tretjerazrednega kova? Morali bi malce več spoštovati s predznakom imenovanja teh ljudi, kot so ali Stres, ali škof Stres, ali Rode, ali njega Ekscelenca kardinal Rode???
Itak pa vemo vsi, vsaj več kot tričetrt Slovencev, da so teli velikaši SŠK-RKC navadni lažnivci, ker jih niti eden od njih ni spremljal takratnega gospoda kaplana Rodeta, ki se je leta 1969 vidno družil z mično gospodično….
Mafijci podpirajo svojeg šefa. Ja kaj ste pa drugega pričakovali ?
JA MENDE…
.
ista PASMA..!!
……………………
.
SE POVOHAJO..
.
SE POLIŽEJO..
.
VČASIH–naskočijo..!
.
.
.
.DRHAL kriminalna.
…………………………..