Danes dopoldne bo oblačno z dežjem, ki bo od severozahoda počasi slabel in ponehaval. Več ga bo v južni polovici države. Popoldne bo dež tudi drugod postopno ponehal, pojavljale se bodo še posamezne plohe. Od zahoda se bo pričelo jasniti, je zapisano na spletnih straneh Agencije RS za okolje.
Na Primorskem bo prehodno zapihala šibka do zmerna burja, ki bo do večera ponehala. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 17, na Primorskem do okoli 19 stopinj Celzija.
Jutri bo večinoma sončno, zjutraj bo po nekaterih nižinah megla ali nizka oblačnost. Sredi dneva in popoldne bodo nastale posamezne kratkotrajne plohe. Najnižje jutranje temperature bodo od 5 do 11, v alpskih dolinah okoli 3 ter ob morju okoli 13, najvišje dnevne pa od 18 do 23 stopinj Celzija.
Napoved za sosednje pokrajine: Danes bo oblačno in deževno, v sosednjih pokrajinah Italije in Avstrije pa bo večinoma suho. V krajih zahodno od nas se bo že dopoldne jasnilo. Na severnem Jadranu bo popoldne prehodno zapihala burja. Jutri bo sončno in zjutraj ponekod megleno. Sredi dneva in popoldne bodo predvsem v hribih nastale posamezne plohe.
Vremenska slika: Nad severnim Sredozemljem, severnim Balkanom in nad vzhodno Evropo ter Skandinavijo je plitvo območje nizkega zračnega tlaka. Vremenska fronta se pomika čez Slovenijo in severno Sredozemlje nad Balkan. Z jugozahodnikom priteka k nam vlažen zrak.
Obeti: V sredo in četrtek bo delno jasno z občasno povečano oblačnostjo. Popoldne bo predvsem v severnih krajih lahko nastala kakšna nevihta. Topleje bo.
Napoved vpliva vremena na počutje: Vremenski vpliv bo sprva obremenilen, veliko ljudi bo imelo z vremenom povezane težave, ki bodo v drugi polovici dneva oslabele in do večera večinoma ponehale. Priporočena je večja previdnost.(sta)
