V eksploziji bombe ubitih pet Natovih vojakov v Afganistanu

0

V eksploziji ob cesti podstavljene bombe na jugu Afganistana je bilo danes ubitih pet vojakov zveze Nato, navedbe Natove misije Isaf povzemajo tuje tiskovne agencije. Ostale podrobnosti ali nacionalnost ubitih niso znane. Obenem je bilo ubitih šest afganistanskih vojakov in prevajalec.

Število v Afganistanu ubitih tujih vojakov je tako samo v tem mesecu že naraslo na 51. V soboto je bilo namreč ubitih kar 30 Natovih vojakov, ko so njihov helikopter sestrelili talibanski uporniki. To je bil najbolj krvav napad za koalicijske sile od začetka vojne v Afganistanu.

Do porasta števila ubitih vojakov prihaja, medtem ko tuje sile začenjajo prvo fazo postopne predaje odgovornosti za varnost afganistanskim varnostnim silam. V Afganistanu je okoli 140.000 tujih vojakov, od tega kakih 100.000 ameriških.(sta)

(fotografija je simbolična)

Napišite komentar

Vaš e-poštni naslov ne bo objavljen