Zveza nogometnih sodnikov Slovenije (ZNSS) se je odzvala na obtožbe nogometnega kluba Maribor. V svojem sporočilu za javnost je izrazila ogorčenje nad izjavami Zlatka Zahoviča in zatrdila, da so neresnične. S tovrstnimi izjavami ne namerava javno polemizirati, zagotavlja pa, da pri ZNSS nihče ni privilegiran oziroma favoriziran.
“Avtor(ji) obtožb bodo svoje argumente morali predstaviti v disciplinskem postopku. Želimo pa ob tej priložnosti jasno poudariti, da ZNSS ni in tudi v prihodnje ne bo podlegala tovrstnim pritiskom. Tako kot doslej bo tudi v prihodnje do vseh klubov imela popolnoma enaka merila, čeprav se zavedamo, da komu, ki zase pričakuje privilegirano uporabo pravil, to ni po volji. ZNSS bo tudi v prihodnje z vso odgovornostjo skrbela za regularnost tekmovanj, pri čemer je drugačni interesi posameznih klubov ali njihove uvrstitve nikakor ne zanimajo.” so zapisali v sporočilu za javnost. (sta)
Zlatko Zahovič
Foto: Vasja Šabeder
