Kdo je rokomavh? Ana Jud bo v sporu z Jakličem pravico iskala tudi na evropskem sodišču za človekove pravice

5

Že pred letom dni smo pisali, da je ena izmed najbolj provokativnih in razvpitih novinark in publicistk Ana Jud, takrat potegnila ta kratko. Ljubljansko okrožno sodišče ji je namreč naložilo, da mora Marku Jakliču, nekdanjemu predsedniku uprave zavarovalnice Vzajemna (sedaj je Jaklič direktor ljubljanskih lekarn), plačati šest tisoč evrov odškodnine z zakonskimi zamudnimi obrestmi vred in se mu javno upravičiti za navedbe, ki jih je napisala v svoji knjigi Dosje Rokomavhi.

No, Judova se je na takratno sodbo s svojo odvetnico Nino Zidar Klemenčič seveda pritožila, a tudi višje sodišče je nato Jakliču dalo prav. Judova (sedaj poročena Lapuh) je v zvezi s tem povedala: “Jaklič je zmagal v tožbi proti meni in to kljub temu, da smo že tolikokrat vse dokazali – sodišče preprosto ni upoštevalo dokazov tožilstva, da je tip Vzajemno oškodoval za par milijonov, da je njegov vikend dokazano črna gradnja, ki jo bo treba porušiti. Obesili so se samo na moje vrednostne sodbe o njem. Seveda se Jakliču ne bom opravičila, ampak gremo takoj v revizijo na vrhovno sodišče in pa na ustavno sodišče, če pa v tej zatohli država, kjer gospica Kresal in njen pajdaš Zalar vlečeta vse niti pravosodja, niti to ne bo zaleglo, pa gremo do konca, na evropsko sodišče za človekove pravice. Tam so pa sodbe glede takšnih primerov jasne.”

Ana Jud se Marku Jakliču ne bo orpavičila in bo šla do konca – vse do evropskega sodišča za človekove pravice.

Foto: arhiv Politikis.si

Št. komentarjev: 5
  1. mikstone pravi

    ta mala lažniva iskalka kurcev1 Zanimivo.

  2. milan pravi

    Ti, mikestone, a se mi samo zdi, ali pa si res psihopat? Da nisi na drogi? A se tako govori in piše o ljudeh? Ne poznaš olike in spodobnosti? Kaj ko bi šel malo na zdravljenje? Po moje si tako daleč, da znaš kdaj še v zaporu končati. Judova je lahko to ali ono, nihče pa nima pravice soditi in obsojati kar na pamet. Si razumel, ali ti je treba to v glavo vbiti s kladivom? Pa proč s kokainčkom, imaš že gnile možgane. S tem zapisom nisi nič boljši od nje, ti mali lažnivec…

  3. Mudo Moreno pravi

    Pa pust džankurja, sej vidiš da ni pr seb. Sej tud nikdar ni bil. Mu ni dala, pa ga peče.

  4. magic bus pravi

    Ja kaj pa je lažnjivga v njenih zapisih? Tip pol ni nič oškodoval in tist njegove gradnje niso črne gradnje?

  5. Rado pravi

    “če pa v tej zatohli država, kjer gospica Kresal in njen pajdaš Zalar vlečeta vse niti pravosodja”

    Se pa Judova kar precej precenjuje. Le čemu bi se Kreslka mešala v spor med Judovo in Jakličem?
    Oba sta namreč svojega denarja vredna!

Napišite komentar

Vaš e-poštni naslov ne bo objavljen